Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Zažijte pohodu sirnatých lázní v srdci Moravského Slovácka

Zažijte pohodu sirnatých lázní v srdci Moravského Slovácka

Ostrožská Nová Ves je malebné lázeňská obec s rodinnou atmosférou. Minerální sirnaté prameny slouží k léčbě pohybového ústrojí i kožních onemocnění včetně lupénky. Aktivní dovolenou tu můžete strávit prakticky celoročně. Přes lázně vede krásná trasa pro kola a kolečkové brusle a na kraji města je vyhlášené koupání ve štěrkových jezerech. V zimě se dá vyrazit na zamrzlé jezero či do běžeckých tratí.

Výlet do Ostrožské Nové Vsi doporučuje Tereza Čápková

Vyražte na výlet do Ostrožské Nové VsiLázně v Ostrožské Nové Vsi mají tradici od počátku 20. století, kdy byla voda z místních blat a močálů uznána za léčebnou. Areál se nachází uprostřed lesoparku a celá obec je zasazená do krásné krajiny sevřené mezi vrcholky Bílých Karpat a Chřibů.
 
Začněte pobyt lázeňskými procedurami, zajděte do sauny či rehabilitačního bazénu s protiproudem. Odpočiňte si při příjemné procházce po kolonádě s obchůdky a kavárnou. Zdejší zajímavostí je to, že obec nemá žádné náměstí. K orientaci slouží lázeňský komplex a štěrková jezera.

Přes lázně vede Včelí naučná stezka ideální jak pro cyklisty, tak in-line bruslaře. Trasa je součástí veřejné slovácké cyklistické dopravní tepny, která prochází městečkem a okolní krajinou. Z informačních panelů se dozvíte něco o včelách a včelařském oboru. Vypravte se od lázeňské budovy po naučné stezce a za pět kilometrů dorazíte až k renesančnímu zámku v Uherském Ostrohu. Od června roku 2013 se zde otevírá nová zámecká trasa i unikátní Křišťálová jeskyně v zámeckém podzemí.
 

Aktivity u "slováckého moře"

Koupání u Slováckého mořeV letním období je v Ostrožské Nové Vsi velkým lákadlem nejen pro lázeňské hosty koupání v novoveských štěrkovnách. Rozsáhlým vodním plochám se někdy říká „slovácké moře“ a jsou ideální také k vodním sportům. Není proto divu, že mezi místními obyvateli najdeme spoustu nadšených kanoistů. Každý rok se tu konají i závody dračích lodí. Hned vedle se nachází golfový resort s devíti jamkami. V budoucnu jich podle plánů přibude ještě jednou tolik.

Jezerní oblast je také významnou přírodní památkou. V Lázeňském mokřadu o rozloze přes 9 ha hnízdí řada vodních a mokřadních ptáků a zdejší prostředí je důležité pro přežití řady vzácných druhů bezobratlých živočichů a rostlin.

Nudit se v srdci Moravského Slovácka nebudete ani v zimním období. Na zamrzlých jezerech je úžasné bruslení. Oblast nedalekých Bílých Karpat zase nabízí několik tras různých náročností pro milovníky bílé stopy.
 

Uherskohradišťsko z ptačí perspektivy

V sousední obci Kunovice je letiště s Leteckým muzeem. Ve spolupráci se Slováckým aeroklubem tu nabízí vyhlídkové lety letadly, horkovzdušným balónem i tandemové seskoky padákem.
 
Během svého lázeňského pobytu si udělejte určitě výlet do Uherského Hradištěgalerií Slováckého muzea a ochutnejte to nejlepší od místních vinařů v restauraci U Dvořáků.
Celý popis

2. Včelí naučná stezka v Ostrožské Nové Vsi

Ostrožská Nová Ves, Východní Morava

4. Golf resort Jezera v Ostrožské Nové Vsi

Ostrožská Nová Ves, Východní Morava

5. Přírodní památka Lázeňský mokřad

Ostrožská Nová Ves, Východní Morava

6. Letecké muzeum v Kunovicích

Kunovice, Východní Morava

7. Galerie Slováckého muzea

Uherské Hradiště, Východní Morava