Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Výlet pod bájnou horu Blaník

Výlet pod bájnou horu Blaník

Na jih od Prahy najdete zajímavou lokalitu, kterou rozhodně stojí navštívit, klidně i na celý víkend. Zajímavými místy vás provede Petr Kučera.

Oblíbená místa Petra Kučery

Pokud se chystáte navštívit malebné okolí zámku Konopiště nedaleko města Benešov určitě neváhejte vyrazit i na krásný barokní zámek Jemniště, který patří rodu Sternbergů. Je zde krásný park i s malou zoo a výbornou kavárnou (Café Custoza) a s možností ubytovat se v romantických apartmánech. Určitě si vyzkoušejte a zarezervujte zdejší piknikový koš.

Za návštěvu určitě stojí i město Vlašim. V zdejší zámecké zahradě najdete Čínský pavilon, krásně se projdete podél meandru řeky Blanice, nějaké to osvěžení a drobné občerstvení nabízí zdejší Znosimská a Domašínská brána. Ve Vlašimi doporučuji navštívit kromě zámku také Parazoo nebo Žižkovo náměstí s místní cukrárnou. Na dobrém jídle si pochutnáte v burgerové restauraci Továrna, ve skvělém bistru Sympl nebo v restauraci Na Vývoji. Ta se nachází v industriálním areálu, který nabízí čtyři bowlingové dráhy a možnost ubytování. Vlašim je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu bájné hory Blaník a tamní stejnojmenné Chráněné krajinné oblasti