!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Pokochejte se výhledem z rozhledny Brdo

Pokochejte se výhledem z rozhledny Brdo

Rozhledna Brdo v Chřibech z roku 2004 je český unikát. Jedná se o první kamennou rozhlednu postavenou u nás po téměř 70 letech. Vydejte se k jejím výšinám na jaře nebo časně z léta, kdy všechno kolem krásně kvete. Pokud bude zrovna jasno, dohlédnete odtud až na slovenská pohoří.

Výlet na Brdo s Lucií Sýkorovou

Výhledy na ChřibyNa nejvyšší chřibský vrcholek si můžete udělat pěkný jednodenní výlet z Kroměříže. Autem dojedete pohodlně až do rekreačního areálu Kamínka a pak se vydáte krásnou cestou vzhůru.
 
Asi po kilometru dojdete k Roštínské kapli se soškou Panny Marie, u níž se nachází studánka s pitnou vodou. Po troše odpočinku pokračujte dále po zelené turistické značce. Z rozcestí Roštínské polesí je to k rozhledně Brdo už jen příjemné dva kilometry lesem, což vás zejména v parném létě příjemně ochladí. Po výstupu do výšky 587 m. n. m. na vrchol kopce vám ještě musí zbýt síly na 99 schodů 24 metrové rozhledny. Její stavba trvala tři roky a slavnostně otevřela své brány turistům 28. října 2004. Je postavená z kvalitního pískovce a dubového dřeva z místních lesů podle projektu architekta Svatopluka Sládečka. Z vyhlídky je za příznivého počasí vidět Malá Fatra, Roháče, Jeseníky, Beskydy a Vsetínské vrchy.
 

Tradiční pochody

ChřibyNa rozhlednu Brdo se každoročně pořádají pěší pochody. První 28. října na počest vzniku samostatného státu, druhý v den před Silvestrem, kdy se tu tradičně schází tisíce lidí z okolí Chřibů.
 
Na své si přijdou i cyklisté. S horskými koly se dá k rozhledně vyjet od východu z lesního penzionu Bunč a od západu z rozcestí Vlčák. Obě cesty jsou asfaltové a místy poměrně příkré. Samotný penzion Bunč byste měli v každém případě navštívit. Jeho tradice sahá až do 20. let minulého století, kdy se tu nacházela „Turistická útulna hostinská na Bunči“. Sloužila hlavně pro poutníky směřující na Velehrad. V roce 1945 objekt vypálili nacisté, ale milovníci zdejší přírody stavbu obnovili.    
 

Na hrady a zámek

Hrad CimburkOkolí Kamínky nabízí pro turisty mnoho možností: dobře značené turistické trasy, cyklostezky, běžeckésjezdové tratě. V nedalekém Roštíně je koupaliště, které v letním počasí přijde vhod. Rekreační areál leží na území přírodního parku Chřiby, lidově nazývaném Buchlovské hory. Jedná se o krásnou krajinu s bukovými lesy, pískovcovými skalami a starými hrady.
 
Z nedalekých pamětihodností stojí určitě za vidění zřícenina hradu Cimburk u Koryčan a také majestátný hrad Buchlov, s několika prohlídkovými okruhy a vyhlídkovou věží. Nedaleko něj leží barokní zámek Buchlovice, jehož interiéry připomínají atmosféru časů habsburské monarchie. Zámek obklopuje barokní zahrada s anglickým parkem, zahradnictví se sbírkou fuchsií, záchranná stanice a malá zoo.
Celý popis