Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Na motorce okolo Slapské přehrady

Na motorce okolo Slapské přehrady

Co může být krásnějšího než výlet v jedné stopě překrásnou krajinou s mnoha úchvatnými výhledy a zajímavými památkami? Nenáročný výlet okolo Slapské přehrady nadchne nejen začínající motorkáře, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci.

Užijte si výjezd Štěchovičákem na Rabyňskou vyhlídku podle Dany Váňové

Výhled na SlapyVydejte se do příjemně zvlněné krajiny přírodního parku Střed Čech okolo rozlehlé Slapské přehrady. Vyrazit můžete z obce Štěchovice oblíbeným „Štěchovičákem“ – cca 3,5 dlouhou silnicí do vrchu okořeněnou několika serpentinami. U benzinové pumpy si užijete sjezd do obce Slapy ke hrázi Slapské přehrady, kde se můžete pokochat pohledem na modrou hladinu vodní nádrže. Další fenomenální výhled čeká všechny romantiky na tzv. Rabyňské vyhlídce, kde je možnost občerstvení, včetně nealkoholického piva.


Odpočinek s dobrodružnou prohlídkou na zámku Radíč

U obce Bělice se připravte na další skvělé zatáčky a průjezd pěknou otevřenou krajinou směrem na Stranný a Nahoruby. Zajímavou zastávkou může být také nedaleký zámek Radíč. Tam se lze vydat na dobrodružnou prohlídku šesti komnatami Jižního křídla, kde se budete snažit hledat tajemné symboly a šifry ukryté v nástropních malbách z poloviny 17. století.

Okolo Svatého Jana do lesního ticha žulových lomů

Žulové lomy u NečínaNedaleko Sedlčan se nachází malá obec Svatý Jan, ke které vede parádní serpentinová silnička lesem, na jejíž vrcholu můžete zastavit na malém parkovišti, odkud lze opět obdivovat daleké výhledy. Následuje sjezd do údolí potoka Brsiny a do Kamýka nad Vltavou, kde přejedete most přes Vltavu. Pěkná silnice okolo řeky náhle vystoupá do obcí Obory a Nečín, kde se dá zastavit u několika lesních lomů, které vám budou na první pohled povědomé – točila se zde řada filmů a pohádek, například Nesmrtelná teta.
 
Zpět do Štěchovic je to odtud co by kamenem dohodil, za návštěvu po cestě stojí ještě například rozhledna Veselý vrch nebo muzeum Špýchar v Prostřední Lhotě. Celá trasa je dlouhá cca 100 km a s několika zastávkami vydá na pořádný odpolední výlet.
Celý popis