Úvod > Výlety > Výpravy za kuriozitami > Po stopách seriálu Most!
Po stopách seriálu Most!
"> "> "> ">

Po stopách seriálu Most!

Oblíbili jste si komediální seriál o některých druhých z nás aneb „Dycky MOST!“? Pak by se vám mohl líbit i náš tematický výlet po stopách tohoto seriálu. Uvidíte dům, kde bydlel Luďan s „bráchou“ Dášou, přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie, mostecký autodrom, autodílnu, kde pracovala Dáša a samozřejmě nebude chybět kultovní hospoda Severka, kam můžete zajít třeba na karbanátky…
Město MostSeriál České televize se z převážné většiny natáčel v reálných prostředích města Most – v restauraci Severka, na Autodromu, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v OC Centrál, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v restauraci U Kalendů, v místní knihovně nebo v Chanově. V průběhu 65 natáčecích dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.

Dáša v myčceZavedeme vás k domu hlavního hrdiny seriálu, životem se protloukajícího Luďana. Dalším „výletním bodem“ bude pracoviště Dáši, autoopravna Juliš. Zapomenout rozhodně nesmíme ani na nejromantičtější scénu seriálu, kdy Franta randí s Dášou na Hněvíně, trasa vás však zavede i k Frantovu pracovišti, Technickým službám Most.
 
Na autodromu si určitě vzpomenete na noční nelegální závody automobilů, kostel Nanebevzetí Panny Marie vám připomene exkomunikovaného duchovního pastýře holdujícího alkoholu. Oproti seriálovým hláškám však vysvěcen byl, a to v roce 1993.
 

Karbanátky v Severce, pomníček Čočkinovi a jízda Chanovem

Luďan v SevercePovinnou zastávkou všech fanoušků seriálu je určitě restaurace Severka. Hospodského Edu tu asi nepotkáte, jinak se tu ale nic nezměnilo. Najdete tady dobré pivo, velkoplošnou obrazovku i skvělé hotovky. Občas se na jídelním lístku objeví i legendární karbanátky. Tragické úmrtí oblíbené postavy seriálu, Čočkina, vyvolalo mezi Mostečany recesistickou odezvu – na ulici nedaleko hospůdky někdo vystavěl nezaměstnanému hrdinovi pomníček.
 
Kdo má pro strach uděláno může absolvovat i adrenalinovou jízdu Chanovem. V diskutovaném ghettu však není příliš bezpečno a na projíždějící vůz může přiletět kámen. „Prohlídku“ slumu, kde místní obyvatelé žijí ve vybydlených domech, které si sami zničili tak, že z nich zbyly jen holé betonové zdi, proto nemůžeme z bezpečnostních důvodů doporučit.