ÚvodVýletyVýlety za vánoční atmosférouNa hrad Loket za adventními trhy

Na hrad Loket za adventními trhy

Vychutnejte si adventní čas v lázeňském městě Karlovy Vary od 2. do 26. prosince 2023 a na jednom z nejkrásnějších gotických hradů u nás. Hrad Loket je otevřen celoročně. Od 9. do 10. prosince 2023 se zde navíc otevřou tradiční vánoční trhy s vůní svařeného vína a medoviny.

Pohodová procházka Karlovými Vary

Karlovy VaryProjděte se po lázeňských kolonádách anebo si dopřejte luxus odpočinku v prvních pivních lázních v Karlových Varech. Originální lázeňská procedura má pozitivní účinky na celý lidský organismus – prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, příznivě působí na cévní soustavu, přispívá k uvolnění svalů a harmonizuje tělesné funkce. 
 
Pokud dáváte přednost poklidné procházce adventním městem, rozhodně nevynechejte Mlýnskou kolonádu, největší kolonádu Karlových Varů. Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C, který vydá za minutu 200 l minerální vody a tryská do výšky až 12 m bez pomoci čerpadel. Vynechat nelze ani Tržní kolonádu, která si zahrála v nejednom filmu, například v "bondovce" Casino Royal. Nad ní najdete další z kolonád, a to Zámeckou. Stejnojmenný pramen vyvěrá 14 m nad úrovní Vřídla a je nejvýše položeným ze všech karlovarských pramenů. Navštívit můžete také karlovarské adventní trhy, které se letos konají od 26. listopadu do 26. prosince 2022.
 

Adventní vůně na hradě Loket

Hrad LoketPo prohlídce lázeňského města vyražte na nedaleký hrad Loket, kde se od 9. do 10. prosince 2023 konají adventní trhy. Na nich si připomenete staré vánoční zvyklosti a inspirujete se na řemeslném trhu s vůní svařeného vína nebo medoviny.

Nahlédnout můžete také do hradní expozice. Zimy se neobávejte, neboť dostatečně zahřát se můžete v hradní taverně, která je pro vás připravena v Rytířském sále hradu. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, Krušnohorská dudácká kapela, folklorní soubory  a divadlo. O pořádek se po oba dny budou svědomitě starat habartovští četníci.