Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Hrádek a Hradec: vychutnejte si zámecký punč a potěšte se na vánočních trzích

Hrádek a Hradec: vychutnejte si zámecký punč a potěšte se na vánočních trzích

Přemýšlíte, kam se vydat za tou pravou vánoční atmosférou? Zkuste se podívat do zámku Hrádek u Nechanic, kde se dozvíte nejen zajímavosti o Vánocích, ale ochutnáte také zdejší výborný punč. Drobnosti pod vánoční stromeček pak můžete vybírat na nedalekých vánočních trzích v centrum Hradce Králové.
Vánoce na Hrádku u NechanicRádi byste vyrazili v čase adventním na pěkný výlet, někam na zámek? Pak se určitě podívejte do vánočně vyzdobených interiérů Hrádku u Nechanic, kde se navíc seznámíte s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Vánoce na Hrádku u Nechanic probíhají každoročně od konce listopadu do poloviny prosince, kdy je pro veřejnost otevřeno vždy o víkendech. Prozradí vám zde, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce. Během adventu je navíc zpřístupněna zámecká kuchyně, kde budete moci ochutnat pravý anglický punč.
 

Vánoční trhy v Salonu republiky

Vánoce Hradec KrálovéZ krásných interiérů Hrádku u Nechanic je to kousek do „Salonu republiky“, čili Hradce Králové. Noblesní architektura, jedinečný urbanistický koncept a vize moderního evropského města z počátku 20. století jsou pádným argumentem pro takový přívlastek. Kromě stejnojmenného procházkového okruhu stojí za návštěvu Vánoční trhy v Hradci Králové. Ty letošní se konají 8. až 22. prosince 2023 na Masarykově náměstí. V pondělí bude otevřeno od 12:00 do 18:00, během všedních dnů (út-čt) od 11:00 do 18:00 hodin, v pátek a sobotu od 10:00 do 20:00 a v neděli od 10:00 do 18:00 hodin.

Zajděte se na trhy podívat a kupte si zajímavé produkty v desítách stáncích, které budou rozsety po celém náměstí. Prodejci na stáncích nabízejí např. vánoční dekoraci, dárky, výrobky lidové tvorby, ručně dělané oblečení, cukroví a další pamlsky, specialitky a něco dobrého k snědku, svařené víno, pečené kaštany a mnoho dalšího. Zaručeně si něco z tak bohaté nabídky vyberete. Na trzích také nebude chybět bohatý doprovodný program, v němž se můžete těšit na oblíbená představení, akce pro děti, zpívání sborů atd.