Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Hrádek a Hradec: vychutnejte si zámecký punč a potěšte se na vánočních trzích
Hrádek a Hradec: vychutnejte si zámecký punč a potěšte se na vánočních trzích
">

Hrádek a Hradec: vychutnejte si zámecký punč a potěšte se na vánočních trzích

Přemýšlíte, kam se vydat za tou pravou vánoční atmosférou? Zkuste se podívat do zámku Hrádek u Nechanic, kde se dozvíte nejen zajímavosti o Vánocích, ale ochutnáte také zdejší výborný punč. Drobnosti pod vánoční stromeček pak můžete vybírat na nedalekých vánočních trzích v centrum Hradce Králové.
Vánoce na Hrádku u NechanicRádi byste vyrazili v čase adventním na pěkný výlet, někam na zámek? Pak se určitě podívejte do vánočně vyzdobených interiérů Hrádku u Nechanic, kde se navíc seznámíte s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. Vánoce na Hrádku u Nechanic probíhají od 30. listopadu do 15. prosince 2019, kdy je pro veřejnost otevřeno vždy o víkendech. Prozradí vám zde, jaké se dávaly na stromeček první ozdoby, co se podávalo ke štědrovečerní večeři a další zajímavé věci, týkající se těchto nejkrásnějších svátků v roce. Během adventu je navíc zpřístupněna zámecká kuchyně, kde budete moci ochutnat pravý anglický punč.
 
U příležitosti vánočních prohlídek na zámku jsou pro letošní rok přichystané noční prohlídky vánočně vyzdobených interiérů. Těšit se na ně můžete v pátek 6. 12. a 13. 12. od 17:00 do 20:00 hodin. Rezervace je možné provádět od září 2019 na telefonním čísle +420 495 441 244, denně od 9 do 15:30 hodin.
 

Vánoční trhy v Salonu republiky

Vánoce Hradec KrálovéZ krásných interiérů Hrádku u Nechanic je to kousek do „Salonu republiky“, čili Hradce Králové. Noblesní architektura, jedinečný urbanistický koncept a vize moderního evropského města z počátku 20. století jsou pádným argumentem pro takový přívlastek. Kromě stejnojmenného procházkového okruhu stojí za návštěvu Vánoční trhy v Hradci Králové. Ty letošní se konají 6. až 15. prosince 2019 na Masarykově náměstí. Každý den bude otevřeno od 10:00 do 19:00 hodin a od pátku do neděle až do 21:00 hodin. Zajděte se na trhy podívat a kupte si zajímavé produkty na 75 stáncích, které budou rozsety po celém náměstí. Prodejci na stáncích nabízejí např. vánoční dekoraci, dárky, výrobky lidové tvorby, ručně dělané oblečení, cukroví a další pamlsky, specialitky a něco dobrého k snědku, svařené víno, pečené kaštany a mnoho dalšího. Zaručeně si něco z tak bohaté nabídky vyberete. Na trzích také nebude chybět bohatý doprovodný program, v němž se můžete těšit na oblíbená představení, akce pro děti, zpívání sborů atd.
 
Hradec KrálovéTaké v hotelu Nové Adalbertinum, který se nachází na Velkém náměstí 32, každoročně probíhají adventní trhy. Letos si můžete ochutnat něco dobrého k snědku, pořídit dárky a dekoraci a naladit se tradiční atmosférou hned na začátku prosince. Čeká tam na vás asi 200 prodejců a nebude chybět ani kulturní program. Letos se zde adventní trhy budou konat v termínu od 29. 11. do 1. 12. 2019.
Celý popis