Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Český Krumlov – tradiční české Vánoce pod zámkem UNESCO

Český Krumlov – tradiční české Vánoce pod zámkem UNESCO

Lákají vás české tradice a rádi navštěvujete tradiční předvánoční trhy? Přijeďte si vychutnat adventní atmosféru do Českého Krumlova, perly mezi českými městy. Kromě vánočních trhů můžete navštívit třeba Hradní muzeum, zámeckou věž, Muzeum vltavínů nebo Muzeum voskových figurín.

Zažijte magickou atmosféru zimního Krumlova

Vánoce KrumlovMěsto Český Krumlov je oblíbené především díky nádhernému zámku, který byl díky své výjimečnosti zařazen mezi kulturní dědictví UNESCO. V zimě je bohužel samotný zámek uzavřen, ale navštívit můžete Hradní muzeum nebo vystoupit na zámeckou věž.

Zvláště o Vánocích se Český Krumlov zahalí do nádherného vánočního závoje a své návštěvníky vtáhne do magické atmosféry. Advent v jihočeském Českém Krumlově nabídne bohatý program, čerpající z tradičních českých lidových zvyků a obyčejů, který bude doplněn o různé koncerty a pohádky pro děti.
 

Adventní víkendy zpestří řada akcí

Vánoce KrumlovAdventní víkendy, zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, svátečně naladí místní i turisty. Hudebně poetické rozsvícení vánočního stromu, mikulášská nadílka, Ježíškova pošta, andělský průvod městem, betlémy, vánoční pohádky a mnoho dalšího z programu osloví malé i velké. Vánoční trhy potrvají do 1. ledna 2024. Provozní doba stánků je od pátku do neděle 10:00–19:00 a od pondělí do čtvrtka 11:00–18:00 hodin.

Ježíškova poštaNa každou nadcházející adventní neděli je připraven zajímavý program pro malé i velké. Na první adventní neděli se můžete těšit na hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu; druhá adventní neděle bude ve znamení Ježíškovy pošty. Tradiční Poštovní úřad U Zlatého anděla přijímá dopisy dětí, které Bílá paní doručí Ježíškovi. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude i mimo tento den k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. Třetí neděle se bude líbit všem, kdo si rádi zazpívají. Uskuteční se totiž společné zpívání u vánočního stromu. Den předtím, v sobotu, se v Regionální muzeum v Českém Krumlově bude rozdávat Betlémské světlo.
 

Živý betlém i medvědí Vánoce

Medvědí VánoceZavršením českokrumlovského předvánočního období bude den před Štědrým dnem oblíbený Živý betlém - biblický obraz doprovázený zpěvem tradičních českých koled.

Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.

Mezi další zajímavá místa, která můžete během zimního období v Českém Krumlově navštívit, patří Muzeum vltavínů, Muzeum voskových figurín, Hradní muzeum nebo Muzeum tortury. Milovníkům umění můžeme doporučit návštěvu galerie Egon Schiele Art Centrum, která představuje život a dílo Egona Schieleho.