Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Zábavná věda, dinosauři, strašidla i loutky na vás čekají v Plzni

Zábavná věda, dinosauři, strašidla i loutky na vás čekají v Plzni

Složitě znějící výraz science centrum označuje interaktivní prostor, který má povzbudit zájem o vědu a techniku. V takovém místě na vás čekají hry, hlavolamy a pokusy, při nichž se zapojí všechny vaše smysly: exponáty nejenom vidíte a smíte se jich dotýkat, ale také je slyšíte a cítíte.

Za zábavou i poučením vyražte do Techmanie

Jedinečné seznámení s fyzikou, mechanikou, optikou a dalšími obory nabízí Techmania Science Center v Plzni, interaktivní technické muzeum s dětskou hernou a dalšími lákadly. Od roku 2014 je v Techmanii otevřena nová expozice s názvem Vodní svět, která vás hravou formou seznámí s přírodními zákony. Vodní svět věnovaný síle a využívání vodního živlu představuje vodní mlýnky, zdymadla, trysky či průplavy. Jedná se o soustavu vodních kanálů, o model přírodního a umělého řečiště, na kterém si každý bude moci vyzkoušet například vodní výtah, Archimédův šroub nebo princip zdymadel. Nachází se zde spektrum jednotlivých exponátů, které můžete sami ovládat a snadno tak pochopíte hlavní zákony hydromechaniky.
 
Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, první svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.
 

Do zoo i za strašidly

Tím ovšem nabídka západočeské metropole zdaleka nekončí. Skvělým místem pro zvídavé děti je DinoPark, areál s obrovskými prehistorickými ještěry, který je součástí plzeňské zoologické zahrady. Součástí zoo je Statek Lüftnerka, který slouží jako vzdělávací centrum a nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Máte rádi pohádky, strašidla a trochu tajemství? Pak nesmíte vynechat návštěvu interaktivního Muzea loutek, historického podzemí anebo Muzea strašidel. Jen milovníci romantiky Divokého západu budou muset za město; na ně čeká westernový areál Halter Valley jihozápadně od Plzně u Dnešic.