Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Za pohádkami nejen do Jičína

Za pohádkami nejen do Jičína

Ani vévoda frýdlantský Albrecht z Valdštejna si Jičín neoblíbil pro nic za nic – a kdyby se mu tady nelíbilo, jen těžko by z města v Českém ráji učinil svou rezidenci a hospodářské centrum celého panství. Dnes se do Jičína jezdí hlavně kvůli pohádkám Václava Čtvrtka a jeho hrdinům v čele s loupežníkem Rumcajsem, Mankou a Cipískem.

Vydejte se po stopách loupežníka Rumcajse

Náměstí v JičíněS pátráním po stopách loupežníka Rumcajse a dalších hrdinů z knížek spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře začněte v Rumcajsově ševcovně, tedy domku pod věží, kde měl švec Rumcajs domácnost v době, kdy ještě býval počestným jičínským řemeslníkem a loupežnická kariéra na něj teprve čekala. Výhled na pohádkové město Jičín a okolí se před vámi otevře z Valdické brány, která je se svými 52 m dominantou města.

Ve Valdštejnském zámku na náměstí sídlí Muzeum hry, které dětem nabízí zábavné hravé prohlídky plné zážitků a objevů. Ideálním místem pro relaxaci je téměř 2 km dlouhá čtyřřadá lipová alej, která vás dovede až k parku Libosadu s nádhernou barokní Valdštejnskou lodžií, zapomenout nesmíte ani jičínský aquapark Aqua Centrum. Návštěvníkům je zde k dispozici plavecký bazén 25 m, dětský bazén s brouzdalištěm, skokanský bazének, divoká řeka, 96 m dlouhý tobogán, vířivky, parní lázeň, sauny, masáže, solárium, venkovní opalovací plocha s atrakcemi
 

Procházkou do nitra Prachovských skal

Prachovské skályKdo má chuť a čas, ten se může vypravit také na toulky do okolí, třeba po pohádkové Rumcajsově stezce, do Prachovských skal. Vybírat zde můžete hned ze dvou okruhů – ten Velký vás seznámí s velkým množstvím zajímavých míst této oblasti. Jedná se o nejatraktivnější a nejzajímavější cestou skalními masívy.

Pro méně náročnou prohlídku skal vám poslouží kratší Malý okruh, asi 1,5 km dlouhý, který vede nádherným prostředím Císařské chodby a najdete zde dvě vyhlídková místa Zebín a Veliš.