!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Za bílými tygry do Liberce

Za bílými tygry do Liberce

Víte, že bílí tygři nejsou albínové? Říká se tak poddruhu tygra indického, jehož základní zbarvení je čistě bílé až krémové. Ani oči nejsou červeně zbarvené jako u pravých albínů, ale jasně modré. V České republice se s bílými tygry můžete setkat na jednom jediném místě.
Tou vzácnou výjimkou je Zoologická zahrada v Liberci, kde bílé tygry chovají od roku 1994. Kromě vzácných bílých šelem přitahují pozornost i žirafy, sloni, opice, tučňáci, pandy, levharti a lachtani. Zárukou dobré zábavy za každého počasí je návštěva libereckého centra Babylon, pod jehož střechou se skrývá spousta atrakcí pro děti i dospělé s celoročním provozem. Pro nejmenší je připraven lunapark se spoustou atrakcí, najdete tu také aquapark a zábavně naučné centrum iQpark s řadou interaktivních exponátů. V jeho nitru na vás čeká řada rébusů a hádanek včetně zrcadlového bludiště, jehož délka dosahuje 200 metrů.