ÚvodVýletyVýlety za každého počasíVíkendový výlet vláčkem nejen pro tátu s dětmi

Víkendový výlet vláčkem nejen pro tátu s dětmi

Skvělý a přitom úplně jednoduchý tip na víkendový výlet po Praze je vhodný nejen pro tatínky, kteří chtějí zabavit své ratolesti, ale i pro milovníky železnice.
pražský semmeringŽeleznice je fenomén, který baví malé a velké. Proto neváhejte a vydejte se na pražský Smíchov podívat na vůbec největší model železnice v Česku. Ne nadarmo se tomu tady říká Království železnic. Tento malý svět zahrnuje stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv nebo návěstí. Nechybí tu ani vesnice, města, lesy či automobily, které si způsobně dávají přednost na křižovatkách.

Na Smíchově si rovnou dopřejte i menší přestávku. Nákupní centrum Nový Smíchov je co by kamenem dohodil, a tak si tu můžete zajít do restaurace nebo do fast foodu.

smíchov nádražíDobře se občerstvit je důležité. Pojedeme totiž na výlet! Během sezony (od května do října) odjíždí z hlavního nádraží v 9, 11, 14, 16 nebo 17:35 dobový motoráček, který vás proveze pražským semeringem. Víte, že tato železniční trať mezi Jinonicemi a Smíchovem dostala svůj název po úseku železnice v Rakousku vedoucím horským sedlem Semmering? Dvojice štíhlých viaduktů (jinak taky technických památek) je ozdobou městské krajiny.

Trať vybudovanou na konci 19. století dnešní vlaky příliš nevyužívají, takže si jízdu opravdu vychutnejte!