Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Pardubice nejsou jenom perník a dostihy

Pardubice nejsou jenom perník a dostihy

Když se řekne Pardubice, každý si vzpomene na nejslavnější koňský závod a na medový perník. Ale to není ani zdaleka všechno. Pardubice jsou skvělým tipem na rodinnou dovolenou, protože nabízejí nejen různorodé aktivity, ale také příjemné restaurace, ve kterých se skvěle vaří.
Pardubice patří mezi krásná historická města a jejich centrum je památkovou rezervací, jejíž vstup střeží tzv. Zelená brána. Ve zdejším zámku s renesančními sály naleznete muzeum pohlednic a českého skla. Pokud si chcete užít Pardubice se vším všudy, musíte ochutnat zdejší perník. Budete to mít i s prohlídkou a dozvíte se spoustu zajímavostí o jeho výrobě. Ale nepřežeňte to tu, protože pak by vám mohlo hrozit, že byste neměli chuť na oběd. A to by byla škoda, protože vás chceme pozvat do příjemné restaurace.

O restauraci Rybárna se dočtete, že leží v širším centru Pardubic. Je to pravda, v historické části jste za pár minut. Restaurace leží na břehu rybníka, který je součástí zdejšího parku. Přímo před Rybárnou se nachází nejen posezení, ale i dětské hřiště, které dělá z restaurace spolu s absencí silničního provozu dokonalé místo pro rodinný oběd či večeři. Velké kouzlo má také terasa, z níž se díváte přímo na Matiční jezero. Na jídelním lístku najdete certifikované speciality Czechspecials – svíčkovou a konfitované kachní stehno, uzenou radní rolku, kapří filé s bramborovým salátem a také filet z candáta se špenátem a zapečenými smetanovými bramborami.

Co dělat po obědě? Od ryb je to kousek ke koupání, tak můžete s dětmi na zdejší koupaliště. Pokud vám stačila z vody ryba, nezapomínejte, že jste v místě, kde se jezdí Velká pardubická. Je zde jedinečná možnost projít detailně celé závodiště.

Pardubice leží na rovině, a tak byste neměli zapomenout přibalit kolečkové brusle. Na zdejší bruslení totiž nezapomenete, patří k nejlepším v republice. Kousek je to také do železničního muzea v Rosicích, kde si přijdou na své zejména tatínci a děti. Pokud máte rádi hvězdy a noční oblohu, pak nezapomeňte, že Pardubice mají také svoji hvězdárnu.