!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Do centra Walzel u Adršpachu za zážitky pro celou rodinu
Do centra Walzel u Adršpachu za zážitky pro celou rodinu
">

Do centra Walzel u Adršpachu za zážitky pro celou rodinu

Hledáte místo, kde prožijete den plný zážitků a dozvíte se něco nového? Pak přijeďte do Adršpachu! Užijete si den plný zábavy se svojí rodinou nebo přáteli, vyzkoušíte horolezení, pobavíte se na bowlingu, adrenalin zažijete na střelnici, odpočinete si v solné jeskyni, dobře se najíte a na závěr se seznámíte s historií horolezení.

S plným břichem jde všechno líp

Než začne výprava za zážitky a zajímavými informacemi, je třeba se posilnit. Poctivou českou kuchyni, netradiční speciality a příjemnou atmosféru starého Rakousko-Uherska vám nabídne restaurace Švejk v Centru Walzel. Vyzkoušet můžete třeba vyhlášenou kulajdu, pečené bavorské koleno nebo jinou specialitu šéfkuchaře. Vše můžete spláchnout dobře točeným pivem nebo domácí limonádou.

Sport a zábava pro celou rodinu

BowlingPo dobrém jídle se přesuňte do druhého patra Centra Walzel, kde najdete bowling bar. Zahrát bowling si můžete na čtyřech profesionálních drahách. Ty jsou připravené i pro ty nejmenší hráče, protože mají možnost výsuvných mantinelů, které zajistí, že vržená koule doputuje vždy do toho správného cíle – ke kuželkám. Po bowlingu vyzkoušejte laserovou střelnici, kde se na střeleckém trenažéru pobaví celá rodina nebo skupina přátel. Střílet budete realistickými zbraněmi na hry promítající se na velkou projekční plochu.

Lezecká stěnaV prvním patře Centra Walzel najdete další možnost, jak potrénovat fyzickou kondici. Vyzkoušejte horolezení na lezecké a boulderingové stěně. Čeká na vás 13 metrů vysoká lezecká stěna, s několika cestami o různých obtížnostech. Záleží jen na vás, jako výzvu si zvolíte. Na místě je k zapůjčení veškeré vybavení, a jestli nemáte s horolezením zkušenosti, zajistí zde i zkušeného instruktora. Vedle stěny pak vyzkoušejte lezení na boulderingové stěně, na které se leze bez zabezpečení. Ale nebojte, před pádem vás ochrání matrace rozložené na podlaze. Ti, co si chtějí potrápit tělo ještě víc, mohou využít fitness centrum s nejmodernějšími posilovacími i cardio stroji.

Po fyzickém vypětí přichází na řadu odpočinek. Ten najdete v přízemí Centra Walzel v solné jeskyni. 50 minutová léčebná kúra nahradí několik dní strávených u moře. Při zvuku příjemné relaxační hudby uvolníte svoji mysl, naberete nové síly a zároveň necháte na své tělo působit blahodárné účinky vypařující se soli. Kúra v solné jeskyni je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti, které si mohou hrát se solí na podlaze, která je vyhřívaná.

Adrenalin pro všechny

StřelnicePo relaxaci v solné jeskyni přichází chvíle na pořádnou dávku adrenalinu. Té se vám dostane na střelnici, která se nachází v prvním patře Centra Walzel. Nachází se zde tři kryté střelnice, které patří k těm nejmodernějším v Čechách. Jednotlivé střelnice nabízejí střelecké dráhy o délce 16, 25 a 50 metrů a všechny jsou určeny pro ostré střelby.

Střílet ostrou zbraní může každý, tedy i osoby bez zbrojního průkazu nebo vlastní zbraně. Tým instruktorů vás naučí, jak bezpečně zacházet se zbraní. Kdo by si nechtěl vystřelit ze samopalu nebo klasické "devítky"? V Centru Walzel má takovou možnost každý. Navíc je na střelnicích možné vyzkoušet střelbu z luku nebo střílet laserovou zbraní na 16 metrové střelnici. To svoje si tu najdou všichni.

Pískovec a lezení

Zámek AdršpachProtože je Adršpach regionem pískovcových skal, je rájem horolezců a vy už jste vyzkoušeli horolezení v praxi, je čas na trochu teoretických informací. Ty získáte na zámku v Adršpachu, kde je nově otevřené muzeum horolezectví. Expozice muzea je ojedinělá, přibližuje návštěvníkům historii lezení v regionu Adršpachu, ale také vysokohorské lezení.

K vidění je nejen vývoj jistících technik a pomůcek, sedáků, bot, ale také třeba historická kovárna potřebná k vytváření lezeckých cest.