Úvod > Výlety > Výlety za každého počasí > Český Krumlov divadelní

Český Krumlov divadelní

Český Krumlov patří mezi nejkrásnější města České republiky a jeho úzké středověké uličky s nádhernými fasádami renesančních domů a paláců mají vpravdě magickou atmosféru. Právě na zdejším hradu a zámku ale najdete skutečnou divadelní scénu – a protože jste v Krumlově, není to rozhodně divadlo obyčejné.

Za nejstarším barokním divadlem v Evropě

Barokní divadlo Český KrumlovNejzachovalejší a nejstarší evropské pozdně barokní zámecké divadlo pochází z šedesátých let 18. století a dochovalo se v původním stavu včetně jevištní techniky, kulis a dekorací. Při prohlídce hradu a zámku v Českém Krumlově budete obdivovat například složitý systém propadlišť, stroj na výrobu vlnobití, blesků a hromů, vodotrysk či létající vůz.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově stojí na pátém nádvoří zámku Český Krumlov za hradním příkopem v blízkosti západního zámeckého křídla, se kterým je spojeno tzv. Plášťovým mostem s krytou spojovací chodbou vedoucí z Maškarního sálu do knížecí lóže zámeckého divadla.
 

Otáčivé hlediště v zámecké zahradě

Otáčivé hledištěAni za dalším divadelním unikátem nebudete muset cestovat nijak daleko, stačí jen přejít do zámecké zahrady s půvabným rokokovým letohrádkem Bellarie. U něj se nachází přírodní scéna s otáčivým hledištěm. Zážitky jsou samozřejmě jedinečné, jen na rozdíl od návštěvy kamenného divadla bývá divákům doporučováno teplé oblečení a při deštivém počasí pláštěnky.

Při prohlídce malebného historického centra Českého Krumlova objevíte další místa, která se točí kolem divadelních témat; co byste řekli třeba Muzeu marionet v bývalém chrámu svatého Jošta na Latránu, kde je k vidění sbírka starých českých marionet a loutkových divadel včetně dekorací, rekvizit a opon z druhé poloviny 19. století, anebo Pohádkovému domu a muzeu loutek, kde jsou vystaveny loutky z Divadelního oddělení Národního muzea v Praze?