Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Za kocourem Mikešem a Ferdinandem d'Este

Za kocourem Mikešem a Ferdinandem d'Este

Kocour Mikeš a arcivévoda Ferdinand byli sousedé! Přesvědčit se o tom můžete, pokud se s námi vypravíte na Benešovsko, narazíte na obě "osobnosti" při každém kroku. Tu historickou, Ferdinanda d'Este, v Sarajevu zavražděného následníka trůnu Rakouska-Uherska poznáte na Konopišti, a tu druhou, literární, v hrusickém památníku Josefa Lady. K oběma se váže nejedna atrakce, která se hodí pro výlet rodiny s dětmi.

Pro každého něco – Mikeš, Jawy i zámek

Památník Josefa LadyVšichni dobře vědí, že kocour Mikeš pocházel z Hrusic, stejně jako Josef Lada. Hrusice jsou jednou z mála obcí, které si opravdu hledí památky svého slavného rodáka a na Ladu i na Mikeše tu narazíte na každém kroku. Kromě hostince s ladovskými obrázky tady najdete i Památník Josefa Lady, který se nachází v letní vile rodiny Ladových. Najdete zde stálou expozici k dílu možná nejslavnějšího českého ilustrátora 20. století. Čas od času se tu konají akce pro děti.
 
Jestliže se vydáte dále, do Benešova, můžete si udělat zastávku na jídlo v některé z certifikovaných restaurací CzechSpecias, například v restauraci Globe v hotelu Atlas přímo ve městě. V Benešově si nenechte ujít návštěvu Muzea umění a designu, o kterém málokdo ví. Je zde k vidění grafika, design a expozice československé fotografie, která je jediná v České republice. Jednotlivé sbírky umění jsou až na výjimky zaměřeny na tvorbu 20. století a současnost. Nedaleko samotného zámku Konopiště stojí za prohlídku unikátní muzeum značky motocyklů JAWA. Naleznete jich tu na dvě stovky a jedná se o oficiální muzeum továrny.
 
Teď už se ale vydejme na zámek Konopiště, který je plný lákadel a atrakcí. V překrásném parku najdete drezuru dravců, na samotném zámku je hned několik okruhů, po kterých se můžete vydat… Jedinečná zbrojnice, nespočet trofejí, soukromé pokoje vévody... Nudit se nebudete a domů se budete vracet zcela utahaní.