Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Ve stopách malého Vaška aneb Jak dostat tatínka do polepšovny?
Ve stopách malého Vaška aneb Jak dostat tatínka do polepšovny?
"> "> "> "> "> "> ">

Ve stopách malého Vaška aneb Jak dostat tatínka do polepšovny?

Skvělé prázdniny si Vašek, jeho maminka Anna a nově nalezený taťka Luboš užívali v Českém ráji. Projeďte si na kole místa, kde se novopečená rodinka z komedie Jak dostat tatínka do polepšovny rekreovala. Cestu zvládnou i děti, trasa měří 16 km.
Hrubá skálaUvidíte, že si vybrali vskutku krásný kraj, který překypuje jak přírodními krásami, tak malebnými památkami. Už zámek Hrubá Skála, tyčící se na okraji skalního masivu, je epesní. Z nedaleké vyhlídky U Lvíčka vás čeká ochutnávka nádhery Hruboskalska, ve skalním městě si bizarních tvarů i překrásných zákoutí užijete do sytosti. Navíc, právě tady je takzvaný "Dračí zub", který zdolal Luboš s Vaškem. Ona skála, u níž při pohledu na ty dva maminku Annu málem omývali, se ve skutečnosti jmenuje Skautská věž. Vašek s Lubošem však fakticky slaňovali z vyhlídky U Lvíčka.

rybník věžákKousek od skalního města leží víska Krčkovice, kudy jeli chlapi z nákupu a kde Vašek tátu přemlouval, ať to vezmou zkratkou. Naprostou perličkou je rybník Věžák, kam si Luboš s Annou vyšli na romantickou procházku – je prý nejkrásnější v Českém ráji. A třešinka na závěr? Podsemín. Přes zdejší kamenný most vedla Vaškova oblíbená zkratka. Most i místní mlýn, jenž je dnes technickou památkou, okouzlil také Terryho Gilliama, který sem zasadil některé scény z Kletby bratří Grimmů.

Výlet, který bude bavit malé i velké, je nejlepší absolvovat na kole. Auto nechte na Hrubé skále. Z Podsemína je to navíc pouhá půlhodinka jízdy zpět do „základního tábora“.

Mapa výletu

Export GPX