Úvod > Výlety > Výlety pro děti > S dětmi za medvědem Jiřím na Benešovsko

S dětmi za medvědem Jiřím na Benešovsko

Benešovsko je krajem hlubokých lesů, krásné řeky Sázavy a mnoha významných historických památek v čele se zámky Konopiště a Jemniště. Pokud se vydáte na výlet s dětmi, můžete si od června 2013 projít dobrodružnou stezkou S medem za medvědem. Stezka je přístupná zdarma a vstupné za osobu je počítáno za vstup do zámků na této stezce. Tatínky pak jistě potěší zastávka v benešovském pivovaru Ferdinand.

Dobrodružnou stezkou okolo Benešova

S dětmi na výletJestliže rádi cestujete s dětmi, vydejte se na dobrodružný celodenní výlet nazvaný S medem za medvědem. Výlet začíná v Benešově, trasa poté prochází zajímavými historickými místy, například okolo vypáleného minoritského kláštera, po kterém zbylo pouze dominantní torzo nad městem. Stezka vás dále zavede k nedalekému Konopišti, kam se můžete svést také městským červeným ekovláčkem.

Na Konopišti se podíváte na pávy v Růžové zahradě, daňky, jelena a muflony v nové lesní obůrce naproti Staré myslivně. Také se můžete seznámit s medvědem Jiřím. Celý výlet je doplněn hádankami a rébusy, na jehož konci čeká na děti v Turistickém informačním centru poklad, a jak jinak než tak trochu medový.

Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy. Letáčky s herním plánem pro vyplňování jednotlivých úkolů a rébusů a značním cesty, jsou k dispozici od května do října v Turistických informačních centrech v Benešově a na Konopišti. Stezka S medem za medvědem je přístupná zdarma.
 

Vláčkem na Konopiště i do pivovaru

Zámek KonopištěMěsto Benešov se zámkem Konopiště městský turistický Ekovláček, který vás zaveze na nejvýznamnější památky v Benešově jako např. k pivovaru Ferdinand, kde vznikla Naučná stezka Benešovský pivovar. Jejím prostřednictvím se dozvíte, z čeho a jak se benešovské pivo vaří. Součástí projektu je i nový informační systém, který ukáže, kde a co je například spilka, sudárna, požahovna nebo ledárna. Nejmenší návštěvníci si mohou zahrát venkovní hru Člověče, nezlob se nebo kuželky. Vláček jezdí okružní trasu, v turistické sezóně jezdí denně. První stanice ekovláčku je u benešovského vlakového nádraží, kde si můžete prohlédnout Císařský salónek z doby, kdy na Konopišti sídlil arcivévoda František Ferdinand d'Este. Dále vás vláček zastavuje u pivovaru Ferdinand, u městských hřbitovů, na vrchu Karlov, kde můžete obdivovat zříceninu kláštera a kostel se zvonicí, na Masarykově náměstí a poslední zastávkou je zámek Konopiště.

Z Benešova se můžete podívat také do barokního zámku Jemniště. Budovu zámku obklopuje romantický anglický park s rosariem, vřesovištěm, alpinem a umělým rybníčkem.
Celý popis