Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Do Berouna za medvědy z Večerníčku

Do Berouna za medvědy z Večerníčku

Medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově, a protože medvědí máma Kateřina se o potomky odmítla starat, začal o ně pečovat nejprve medvědář Jan Černý a potom filmař Václav Chaloupek, který z nich díky Večerníčku udělal filmové hvězdy.

Dva bráškové z večerníčku

MedvědiDnes medvědi žijí ve speciálním výběhu v lesoparku Městská hora v Berouně, městě, které má symbol medvěda na svém znaku i praporu. V dubnu 2016 bohužel došlo k úhynu medvěda Vojty, který zemřel na selhání srdce při ranní koupeli.

Provoz medvědária však pokračuje dál. Dva brášky Kubu a Matěje můžete navštívit na svahu Městské hory, kousek od centra města zhruba 10 minut od Husova náměstí a 15 minut z vlakového nádraží. Medvědárium má tři ložnice, přípravnu krmiva a výběh o rozloze téměř 25 arů. Medvědí království je zdarma a volně přístupné.
 

Tipy na výlet v okolí Berouna

Kromě medvědária tu na výletníky čeká dětské hřiště, rozhledna a 1,5 km dlouhá školní naučná přírodopisná stezka. Dopřejte si také vyhlídku do slavného lomu Velká Amerika, kterou najdete kousek od silnice mezi Mořinou a Bubovicemi; nejednoho návštěvníka při tom pohledu napadne srovnání s americkým Grand Canyonem. Žlutě značená turistická trasa vás kolem dalších lomů Mexiko, Mořina a Malá Amerika dovede až ke hradu Karlštejn.