!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Za vyhlídkami na Labský kaňon Růžovým hřebenem
Za vyhlídkami na Labský kaňon Růžovým hřebenem
"> "> "> "> "> ">

Za vyhlídkami na Labský kaňon Růžovým hřebenem

Výlet dlouhý ani ne 10 km vás vezme do skalních měst a vyhlídek na Růžovém hřebenu u Děčína. Tady se vám naskytnou opravnu dechberoucí výhledy na Labský kaňon. Objevte ty nejhezčí vyhlídky Českého Švýcarska – vydejte se na hezkou túru po vrcholcích skal.
labský kaňonTrasa o délce 9,5 km začíná v obci Bynovec, kam dojedete buď autem anebo autobusem 432 z Děčína. Ze zastávky autobusu v Bynovci se vydáte po zelené značce mírně stoupajícími loukami k lesu. Z rozcestí Pod Kamenským vrchem pokračujte po červené ke krátké značené spojce na Růžovou vyhlídku. Otevře se vám nejkrásnější pohled na Labský kaňon vůbec. Ideální místo na posezení a piknik.

Vraťte se kousek zpět a pokračujte po červené, až na Liščí křižovatku. Cestou minete několik neméně krásných výhledů na protilehlý břeh Labe.

Z Liščí křižovatky pokračuje zelená turistická značka, vedoucí až do lehce skalnatého údolíčka, v jehož svahu se skrývá menší pískovcová branka. Starobylou stezkou stále po zelené turistické značce dojdete až na rozcestí Pod Kamenským vrchem, odkud absolvujete poslední kousek stejnou cestou, až do miniaturního Bynovce.