Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Celodenní výlet z Jeseníku na Rejvíz

Celodenní výlet z Jeseníku na Rejvíz

Celodenní výlet z Jeseníku na Rejvíz ocení především milovníci přírody, krásných výhledů a turisté, kterým nevadí delší procházka s vyšším převýšením. Naše trasa začíná v Jeseníku, v ulici Josefa Hory a pokračuje k rozhledně Zlatý Chlum, Velkému Mechovému jezírku a zpět do Jeseníku po zelené značce přes Krásnou vyhlídku. Celá trasa měří cca 20 kilometrů.
JeseníkVýlet z Jeseníku na Zlatý chlum začíná na červené značce a provede vás okolo několika pramenů na Křížový vrch. Zlatý chlum je kamenná, 26 metrů vysoká rozhledna nad Jeseníkem (875 m.n.m.), skvěle viditelná nejenom z města, ale také z Priessnitzových lázní. Nabízí úchvatný výhled na Otmuchovské jezero v Polsku, celé pásmo Hrubého Jeseníku od Pradědu až k Šeráku a za jasného počasí i na Kralický Sněžník a Rychlebské hory.

Cestou k Rejvízu stále po červené minete Bílé skály a Chlapecké kameny – zajímavý 12 metrů vysoký skalní útvar z devonského kvarcitu. Okolo bývalé štoly Pod Bleskovcem sejdete do osady Rejvíz se zachovalou původní architekturou tvořenou dřevěnými roubenkami.

Mechové jezírkoJeseníku sem sice vede několik cest, ale méně ztepilé turisty může odradit strmý kopec a převýšení přibližně 450 metrů. Pro ty, kteří nechtějí náročnou túru absolvovat a přece by se chtěli k rozhledně vydat, máme tajný tip: vyzkoušejte cestu z Rejvízu - od lesního parkoviště před obcí je to k rozhledně na Zlatém chlumu přibližně pět kilometrů a stoupání není tak strašné.

Pro ostřílené turisty však putování u Mechového jezírka nekončí. Zpět k Jeseníku se dostanou po modré značce do Dětřichova, odkud lze pokračovat po zelené rovnou do města. Kdo by toho neměl ještě dost, může pokračovat ještě k Mýtince, na Krásnou vyhlídku a přes Křížový vrch po modré zpět do Jeseníku.