ÚvodVýletyPěšky po ČeskuPěší výlet z Bedřichova na Královku

Pěší výlet z Bedřichova na Královku

Jizerskými horami můžete putovat na kole i pěšky,a to třeba i s kočárkem. Spousta kvalitních cest uprostřed nádherné přírody jsou zárukou skvělých výletů. Výlet z Nové Louky do Bedřichova v délce 11 km je zajímavým tipem pro rodiny s dětmi, trasa se řadí ke středně náročným.
Výlet začínáme na Nové Louce, kde je i příjemná restaurace zvaná Šámalova chata. Vydejte se odtud po modré turistické značce směrem k Blatnému rybníku a dále k Tetřevímu křížku, který stojí na velkém balvanu. Pověst praví, že křížek zde nechal postavit lesník Gahler z Nové louky na památku své zemřelé dcery. 

Od křížku vede cesta přes Velký Kamenický potok, odkud pokračuje dále až k Josefodolské přehradě, která je nejmladší a nejrozlehlejší přehradou Jizerských hor. Podél přehrady pokračujeme mírně zvlněným terénem přímo ke hrázi. Až si užijete nádherné výhledy na vodní hladinu, vydejte se dále na Hrabětice a poté k rozhledně Královka. Odtud se vám naskytne krásný výhled na Jablonec nad Nisou a při slunečném počasí zahlédnete v dáli i Český ráj s Troskami a Kozákovem. Z Královky už vás čeká pouze závěrečné klesání do Bedřichova.