Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > V létě i v zimě do Krkonoš za pohybem i dobrým jídlem

V létě i v zimě do Krkonoš za pohybem i dobrým jídlem

Pec pod Sněžkou, nejvýše položené krkonošské středisko s nadmořskou výškou 769 m n. m., je ideálním výchozím bodem pro letní i zimní sportovní radovánky. Aktivit zde najdete dostatek v každém ročním období, Krkonošský národní park je na vás připraven celoročně.
Pokud máte raději hory v létě, čekají vás nejspíše pěší túry, ale areál Mladé Buky nabízí třeba i golf. Ideálním cílem je také zánovní rozhledna na Hnědém vrchu, ze které budete mít krásný výhled na vysílač Černá hora. Pokud se však výhledů z výšek bojíte, pak si udělejte výlet dolů - do Obřího dolu. Jen musíte být opatrní kam šlápnete a nechodit mimo vyznačené stezky, protože se nacházíte v Krkonošském národním parku.

Ovšem nechcete-li chodit nikam daleko, tak přímo v Peci se nachází zábavný Relax Park, ve kterém se dokonce můžete povozit na bobové dráze. Pokud stihnete byť jen část z předchozích aktivit, dostanete zaručeně hlad. Proto by bylo záhodno podívat se, kde je tu nějaká restaurace s certifikací Czech Specials. Nemýlíte se, i zde bezpečně najdete kvalitní stravu.

Tentokrát vás pozveme do horské boudy Kladenka, kde vám příjemná obsluha přinese porci jako pro obra. Zdejší restauraci má na starost Ondřej Slanina, kterého znají diváci kuchařské show Kluci v akci. Zapomenout bychom při popisu Kladenky neměli ani na dobře zásobený vinný lístek, na němž naleznete kolem šedesáti položek, mezi nimiž si vybere snad opravdu každý. Na Kladence se dá i ubytovat, a tak může sloužit jako základna pro vaše sportovní radovánky. A klidně i pro ty zimní, jejichž nabídka je v okolí Pece přímo vynikající. Za využití stojí například nové skialpinistické trasy napříč KRNAPem.

Zimní radovánky můžete pojmout i netradičně. Pokud máte dost lanovek a celodenního sjíždění sjezdovek, můžete se zúčastnit tzv. lavinového kurzu a být tak připraveni v každé situaci, která by vás v horských střediscích mohla potkat. Ať už je léto nebo mráz, vždycky stojí za to navštívit neobvyklou budovu České poštovny, která je svým umístěním na samotné Sněžce nejvýše položenou poštou u nás. Celá moderní budova je vlastně dřevěnou skládačkou navrženou architekty Martinem Rajnišem a Patrikem Hoffmanem, a věřte, že pohled zaslaný vašim příbuzným nebo známým právě odtud bude zcela výjimečný, stejně jako váš čas strávený v Peci pod Sněžkou a okolí.
Celý popis

2. Adrenalin v Relax Parku Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší

3. Historický důl Kovárna v Obřím dole

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší

4. Rozhledna na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší

5. Horský hotýlek Kladenka v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Krkonoše a Podkrkonoší