Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Skialpové túry v Krkonoších – Fitness skialp na Vrbatovku a zpět

Skialpové túry v Krkonoších – Fitness skialp na Vrbatovku a zpět

Krátký půldenní výlet ze Špindlerova Mlýna na Vrbatovu boudu ideální pro začátečníky, na který můžete vyrazit i bez kompletního skialpového vybavení. Okruh měří 16 km a převýšení je na něm 750 metrů.
vrbatova boudaTrasa ze Špindlerova Mlýna na Vrbatovu boudu začíná u dolní stanice lanové dráhy na Medvědín. Odtud se vydejte směrem k bobové dráze, kterou protnete v horní polovině. Zakrátko narazíte na konec sjezdovky Harmony a napojíte se na takzvanou Vodovodní cestu, která je součástí Krkonošské magistrály.
 
Cestou lesním porostem dorazíte až do skiareálu Horní Mísečky (1 038 m) a okolo Jilemnické boudy pokračujte vzhůru přes několik klikatic až do výšky 1 400 metrů, kde na váš čeká Vrbatova bouda. Cíl je ještě o pár set metrů dál, u ikonické mohyly Hanče a Vrbaty. Cesta zpět vede buď stejnou cestou jako nahoru, nebo můžete využít tratí skiareálu a střihnout si sjezdovky na Mísečkách, Medvědíně nebo Labské.

vrbatova boudaNezapomínejte však, že se pohybujete v zóně Krkonošského národního parku, a tak jste omezeni jeho pravidly a nařízeními: především nutností pohybu po značených cestách a trasách. Správa parku (KRNAP) před pár lety vybrala osm skialpových tras, jejich kombinací s ostatními cestami lze ale vymyslet více než dostatečnou porci výletů. Podrobný popis trasy včetně GPX souřadnic najdete na webu skialpuj.cz.

Délka trasy: 16 km
Převýšení: 750 metrů
Lavinové nebezpečí: žádné