Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Pěší výletd do pivovaru Chodová Planá a okolí

Pěší výletd do pivovaru Chodová Planá a okolí

V České republice byste napočítali přibližně padesát menších pivovarů. Patří mezi ně i rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané. Když původní budovy zničil roku 1861 požár, nechal majitel panství hrabě Bercher vystavět nad původními skalními sklepy pivovar nový, jehož podoba se zachovala až do dnešních dnů.
Kromě stylové restaurace s neméně stylovým názvem Ve Skále, situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, najdete v pivovaru Chodovar v Chodové Plané také malé pivovarské muzeum, wellness hotel U Sládka nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny. Můžete ochutnat přírodní kvasnicové pivo, pro nepivaře je určena minerálka Il Sano, která se stáčí v nedalekém Dolním Kramolíně. Minerálka společně s tmavým Koupelovým pivem a sušenými bylinkami slouží i k přípravě koupelí ve zdejších pivních lázních.
 
Nedaleko od Chodové Plané najdete také přírodní rezervaci Lazurová hora. Na Lazurovém vrchu (650 m n. m.) je možné nalézt zbytky hradu z poloviny 14. století, který se nazýval Michalšperk. Jeho hlavním úkolem bylo strážit stříbrné doly, které byly v majetku rodu Šliků.