Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Projížďka na kole Českým Holandskem

Projížďka na kole Českým Holandskem

Nenáročný cyklovýlet vás zavede do unikátní krajiny v okolí soutoku dvou největších českých řek, Vltavy a Labe. Cesta se ubírá po protipovodňových hrázích, kolem přístavu a několik kilometrů také pod úrovní hladiny plavebního kanálu.
HořínZačátek i konec výletu je na železničních zastávkách na trati Praha – Ústí nad Labem. Jezdí tu vlaky City Elefant s úložnými prostory pro kola, k nimž je bezbariérový přístup prvními a posledními dveřmi soupravy.

Ze stanice Mlčechvosty do Zelčína vede trasa výletu 5 km po cyklotrase č. 8242 po málo frekventované silnici a místních komunikacích do Lužce nad Vltavou, kde se napojí na cyklotrasu EuroVelo 7, jejíž značky vás povedou po cyklostezkách zbývající část výletu.

cyklo podél LabeU lávky s potrubím můžete odbočit doleva do Zelčína k Zooparku, vzdáleného od cyklostezky 1,2 km. Výlet dále pokračuje následujících 19 km po Cyklostezce Horní Počaply – Vliněves – Zelčín podél Vltavy a Labe, která byla postavena v roce 2010. Přes zdymadlo Hořín se po ní dostanete do blízkosti soutoku Labe s VltavouMělníka a dále vás podél Labe dovede do Horních Počapel, cíle výletu.

Z nábřeží Labe v Horních Počaplech odbočte z cyklotrasy č. 2 do obce cca 70 m za značkou přístaviště (bílá kotva v modrém poli) a po značkách se symbolem vlaku dojedete přes obec 0,5 km k vlakové zastávce.