Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Podél řeky z Černošic do Třebaně
Podél řeky z Černošic do Třebaně
">

Podél řeky z Černošic do Třebaně

Zdola od řeky není dojem takový, ale pohledy z výšky odhalují, jak neobyčejně pestrou tvář má Podbrdsko. Vydejte se podél řeky z Černošic do Třebaně, třeba i na kole.
hladká skálaTrasa totiž z větší části vede po cyklostezce a je bez významnějších převýšení. Brzy zjistíte, proč je údolí Berounky tak půvabné. Cestou uvidíte například Kadečkův mlýn u jezu v Dolních Mokropsech, osadu Údolí Staré řeky, Zátoku radosti, brod a zámek v Dobřichovicích, řevnický jez nebo Zadní Třebaň.

Pokud byste si chtěli trasu ještě více zpestřit (a zejména pokud byste trasu absolvovali v opačném směru, tedy z Třebaně do Černošic), využijte přívozu v Dolních Mokropsech, abyste se dostali na druhou stranu řeky. Nejen, že se podíváte k pozůstatkům bájného hradu Kazín, můžete ale navíc vystoupat na vrchol Kopanina, známější pod názvem Cukrák. V severozápadním svahu, který se svažuje směrem k Dobřichovicím a Černošicím, se nachází řada jedinečných vyhlídek. Jedna z nich je na Hladké skále a nabízí výhled proti proudu Berounky, asi o tři sta metrů dále na severovýchod se otevírá výhled proti i po proudu Berounky, včetně obce Černošice-Mokropsy a jejích chatových osad.

Mapa výletu

Export GPX