!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Na kole pod dohledem stolových hor Labských pískovců
Na kole pod dohledem stolových hor Labských pískovců
"> "> "> ">

Na kole pod dohledem stolových hor Labských pískovců

Tato cesta se vine po silničkách, kde pískovcové monumenty stolových hor střídají nenápadná údolí říček a rybníčků. Můžete se jen tak těšit z rozmanitostí místní přírody nebo okořenit vyjížďku výstupy na stolové hory Děčínský Sněžník a Grosser Zschirnstein. Trasa měří 30 km a patří k náročnějším.
labské pískovceZ Maxiček vyrazíte po cyklotrase 23 (CT 23) směr Děčínský Sněžník. Z obce Sněžník k rozhledně jsou to ještě 2 km stoupáním po asfaltové cestě. Po návratu z rozhledny se vrátíte cca 2 km po CT 23 zpět a na rozcestí ve výrazné pravotočivé zatáčce se dáte doleva. Po 1,5 km na dalším rozcestí odbočte doprava po žluté Fuchsbachweg. U mostku Alte Flößerbrücke můžete odbočit lesní cestou (cca 2 km) na Kristin Hrádek, kde se nabízí výborné občerstvení.

zschirnsteinPak pokračujte rovně po zelené k rybníčku Taubenteich. Odtud pojedete opět po žluté, která cca po 2 km odbočí, a vy pojedete pořád rovně podél potoka Krippenbach. Na dalším rozcestí se dáte doprava po zelené Schifferweg. Na této cestě potkáte odbočku na Großer Zschirnstein, vyhlídku na stolové hoře. Můžete si na ni vyjít pěšky necelé 2 km po červené turistické značce nebo pokračovat dál. Na rozcestí odbočíte doprava po cyklotrase, která přechází v zelenou lesní cestu. Touto cestou přejedete hranici na tzv. České bráně a po pár stech metrech budete opět na asfaltové cestě, která vás dovede zpět na Maxičky.