Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Na kole Krakonošovou cestou z Vrchlabí do Pece

Na kole Krakonošovou cestou z Vrchlabí do Pece

Již od nepaměti lidé věří, že krkonošským horám vládne mocný duch Krakonoš, nazývaný také Rýbrcoul. Naše cesta vás zavede na malou obhlídku jeho panství (samo sebou jen tam, kde to pána hor nebude zlobit). Výlet je to velmi náročný, převýšení dosahuje 1775 m, a trasa měří celkem 60 km. Start i cíl cesty je ve Vrchlabí, při horském putování budete stoupat po hřebenech a zase klesat do krkonošských údolí. Čekají vás známá místa jako Chalupa Na Rozcestí, Pec pod Sněžkou, pod Černou horu a Horskou silnicí zpět k Vrchlabí.
Krkonoše cyklo trasaVýlet Krakonošovou cestou patří mezi velmi náročné projížďky. Doporučujeme vyrazit na horském kole, i když trasa vede převážně po asfaltových cestách. Výchozím místem je Vrchlabí odkud budete stoupat až k Chalupě Na Rozcestí a pak ještě kousek k chatě Výrovka, na kótu 1357, která je nejvyšším místem výletu.

vrchlabí cyklo trasaPak vás čeká krásný (a zasloužený) sjezd po Čertových schodech do Pece pod Sněžkou. Po silnici č. 296 dojedete na začátek Velké Úpy, kde je třeba odbočit na Javoří mlýn. Odtud vás čeká zase stoupání, tentokrát okolo Černé hory u Janských Lázní. Projedete okolo přezimovací obůrky, Vlašských Bud, po Thámově cestě a První Krkonošské cyklo NS k přístřešku Václavák. Osvěžit se můžete ve Studánce přátelství, která leží v druhém nejvyšším bodě trasy 1164 m.

Odtud se budete ubírat zpět k Vrchlabí po K1B údolím Čisté a po Horské silnici. Ta vás dovede do Luisina údolí a Dolního Dvora. Poštovní cestou dojedete zpět do Vrchlabí.