Úvod > Výlety > Na kole po Česku > K zámkům na Odře na kole

K zámkům na Odře na kole

Nenáročný cyklovýlet idylickým Poodřím. Do výchozího bodu výletu v Suchdole nad Odrou se i s kolem dostanete pohodlně vlakem z Ostravy, ale i ze směrů Olomouc, Fulneku, Nový Jičín nebo Vítkov. Na trase vás čeká hned několik pozoruhodných architektonických, ale i přírodních zajímavostí. Celý výlet měří 41 km.
zámek KunínCyklotrasa začíná na nádraží v Suchdole nad Odrou, odkud pojedete po silnici směr Kunín, po které vede cyklo trasa č. 6078. Po asi kilometru a půl plynule navazuje na trasu č. 5. Kunín je známý mléčnými výrobky a hlavně jedním z nejcennějších barokních zámků severní Moravy s rozsáhlým anglickým parkem. Občerstvit se můžete v zámecké restauraci U Dobré Hraběnky.

Cyklotrasa č. 5 dále vede do Bartošovic, kde určitě navštivte záchrannou stanici pro divoká zvířata, vůbec nejstarší ve střední Evropě, a interaktivní expozici návštěvnického centra Domu přírody Poodří. Jen o pár kroků dál si můžete prohlédnout bartošovický zámek. Nachází se zde ale  informační centrum a hotel. Po silnici se z Bartošovic dostanete do Nové Horky, kde narazíte na zrekonstruovaný barokní zámek.

cylistéDalší cesta vede přes Albrechtičky (zastavte se v místním infocentru s malým muzeem) kolem ostravského letiště v Mošnově do Košatky. Zde odbočte vlevo po trase č. 5 na Jistebník. Mezi Košatkou a Jistebníkem projedete malebnou hrází mezi rybníky Bezruč a Křivý, lemovanou vrbami. Jedná se o jednu z nejpůsobivějších lokalit v Poodří. V Jistebníku se pak na trase v blízkosti nádraží nacházejí dvě restaurace k odpočinku – Oáza a U Matěje. Od jistebnického nádraží pokračujte trasou č. 5 na Polanku, Přemyšov až do Ostravy – Svinova. Ti žízniví a hladoví se mohou ještě zastavit v Polance v restauraci Dělnický dům nebo ve Svinově v hospůdce Na Skok.