!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Cyklostezka Bečva na Střední Moravě
Cyklostezka Bečva na Střední Moravě
">

Cyklostezka Bečva na Střední Moravě

Nenáročný regionální úsek cyklostezky podél řeky Bečvy je určen nejen pro cyklisty, ale také pro pěší, a kde to povrch komunikace dovoluje, i pro bruslaře. Cyklostezka nabízí alternativní spojení měst Hustopeče nad Bečvou, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov a Tovačov. Cyklostezka Bečva je ojedinělým projektem tzv. první cyklodálnice C1. Startuje od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy a míří až k soutoku s řekou Moravou. Celkem 160 km značené cesty provází cyklisty kolem řeky Bečvy Zlínským a Olomouckým krajem.
kolo.jpgNa téměř 63 km dlouhé trase můžete obdivovat jak přírodní krásy v okolí, tak významné historické památky měst, která se na cyklostezce nacházejí. Na své si přijdou jak cyklisté, tak in-line bruslaři nebo pěší turisté. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy.

Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích. Cyklostezka Bečva je lemována řadou turistických atraktivit. Prohlédnout si můžete například hrad Helfštýn, muzeum Komenského v Přerově, Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou, zámek v Hranicích a Tovačově.

Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské Meziříčí - Velké Karlovice, Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí - Přerov. S kolem můžete cestovat jako se spoluzavazadlem nebo takzvaně v úschově během přepravy.  
Celý popis