Úvod > Výlety

Výlety Moravskoslezský kraj

Na vaše příští výlety už se těší region Severní morava a Slezko. Přivítají vás zalesněné svahy Beskyd a Jeseníků, zurčící vodopády Bílé Opavy a vynechat byste rozhodně neměli ani jednu z nejnavštěvovanějších atrakcí, kterou je Stezka v oblacích na Dolní Moravě. V Ostravě na vás čekají industriuální památky a hornické muzeum, v Kopřivnici zase muzeum známé automobilky Tatra. Zkrátka nepřijdou ani obdivovatelé hradů, zřícenin a rozhleden nebo děti, které se vyřádí v lanovém parku Tarzanie u Frenštátu pod Radhoštěm.

Z Kopřivnice do Štramberka s dětmi

Je celkem jedno, jestli vyrážíte na druhý konec světa, nebo plánujete víkend za humny. Jede-li celá rodina, narazíte na neshody: tátu nebaví památky, maminka nemá náladu na motokros a děti se, přiznejme si to, stejně nejvíc těší na stánky s občerstvením. Dobrá zpráva je, že existují místa, kde se takovým sporům vyhnete!
Výlety pro děti
pěší procházka ve Štramberku, Moravskoslezský kraj

Okolo Štramberka na kole za Sigmundem Freundem

Projeďte se na kole do podhůří Beskyd, cestou si můžete prohlédnout Štramberskou trúbu, zámecký park v Bartošovicích se staletými stromy nebo město Příbor s muzeem Sigmunda Freuda. Trasu lze absolvovat samozřejmě i autem.
Na kole po Česku
Štramberk, Moravskoslezský kraj

Výlet na hrad Hukvaldy: za vílami a liškou, která plní přání

K čemu byl vílám hrad? Pověst o založení Hukvald to neřeší, zkrátka podle lidových povídaček hrad založily húkalky, zvláštní druh místních lesních bytostí, které s oblibou houkaly a pokřikovaly na noční chodce. Samozřejmě to bylo trochu jinak a jméno hradu se dá vyluštit ve jméně jeho skutečných zakladatelů, porýnských hrabat Hückeswagenů.
Na hrady a zámky
Výlet na hrad Hukvaldy, Moravskoslezský kraj

Výlet za unikáty Techno trasy aneb Ostravou pro milovníky industriálních památek

Zajímáte se o průmyslové dědictví? Potom se vydejte spolu s námi k nejzajímavějším industriálním památkám prostřednictvím Technotrasy – stezky spojující technické památky. Naše trasa vás provede těmi nejzajímavějšími místy v Ostravě a okolí.
Výpravy za kuriozitami
Ostrava, Moravskoslezský kraj

S osobností na procházku: po Ostravě a okolí s rodem Rothschildů

Ostrava a celá oblast Hlučínska, ohraničená státní hranicí s Polskem a řekami Opavou a Odrou, byla od první poloviny 19. století až do druhé světové války královstvím významného rodu Rothschildů. S Kudy z nudy vás pozveme za známými bankéři a průmyslníky na procházku: napřed pěšky po Ostravě-Vítkovicích, a pak po okolí. Tam ale bude rozumnější využít auto nebo kolo.
Výlety s příběhem
procházka Ostravou, Moravskoslezský kraj

Nejen zimní toulky v Beskydech: poznejte Těšínské Slezsko

Beskydy, na východě Česka u česko-polsko-slovenského trojmezí, nabízí skvělé podmínky pro trávení zimní dovolené. Vyberou si tu vyznavači sjezdového lyžování, běžek nebo skialpinismu. A pokud zrovna není sníh? Pak zde naleznete hustou síť turistických tras! Anebo lze vyrazit za poznáním.
Cesty poznání
Jablunkov, Moravskoslezský kraj