Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > V Lázních Luhačovice na vás čeká klid a pohoda

V Lázních Luhačovice na vás čeká klid a pohoda

Luhačovice jsou malebné moravské lázně v údolí říčky Šťávnice s řadou léčivých minerálních pramenů. Podobně jako prameny Vincentka, Aloiska a Ottovka proslavily Luhačovice i nádherné secesní lázeňské domy architekta Dušana Jurkoviče z počátku 20. století, inspirované valašskou lidovou architekturou.
Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Město Luhačovice hraje již více než 100 let významnou roli v lázeňství nejen v České republice. Právě na začátku minulého století dal lázním typicky českou podobu Dr. Šťastný spolu se svým dvorním architektem Dušanem Jurkovičem. Spolu s unikátními léčivými prameny, z nichž nejznámějším je bezesporu Vincentka, se tak ocitnete v prostředí, které jinde na světě nenajdete.

Ideálními místy k odpočinku a regeneraci jsou lázeňský hotel Miramare, Vila Antoaneta a Vila Valaška. Mezi nejoblíbenější programy zdejších hostů patří komplexní lázeňská kúra, týden rozmazlování pro ženy, wellness programy pro formování postavy, antistresový program, program pro seniory, víkendové pobyty či program prevence civilizačních chorob.

V lázních Luhačovice býval častým hostem Leoš Janáček (1854–1928), světově uznávaný skladatel klasické hudby. Kdo chce poznat noblesní místo, kde vznikla část Janáčkovy proslulé Glagolské mše a nástin milované opery Lišky Bystroušky, měl by navštívit Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům.

Pro milovníky Janáčkova díla připravil Augustiniánský dům ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy zajímavý turistický program „Luhačovice – Janáčkův zdroj inspirace“. Poznáte tak místa, kde slavný skladatel pobýval, čerpal inspiraci, tvořil i odpočíval. Prohlédnete si také prameny, u nichž prý Janáčka potkávali lázeňští hosté již v brzkých ranních hodinách, a další lázeňské domy, spojené s osudy slavného skladatele.
Celý popis