Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > Teplické lázně, nejstarší ve střední Evropě, miloval již Goethe

Teplické lázně, nejstarší ve střední Evropě, miloval již Goethe

Teplice, nejstarší lázně ve střední Evropě, se mohou pochlubit téměř dvoutisíciletou tradicí lázeňství. Prohlédněte si město, jemuž se díky výstavné reprezentativní architektuře říkalo Malá Paříž, a odpočiňte si v rekreačním bazénu s termální vodou ve zdejším Aquacentru.
V Aquacentru můžete využít nejen aktivity spojené s koupáním, ale také řadu doplňkových sportovních a relaxačních aktivit. Relaxační bazén s termální vodou a tobogánem doplňuje klasický plavecký bazén, dětské brouzdaliště se skluzavkou, sauna s venkovním ochlazovacím bazénkem, venkovní plochy na slunění, mokrý bar, restaurace, fitness a solárium. V Teplicích, jejichž život a rozkvět byl odedávna spojen s termálními prameny Pravřídlo a Hynie, se léčí nemoci pohybového, oběhového a nervového ústrojí.

K návštěvě zve také Regionální muzeum a zámek. Prohlédnete si zde expozice zaměřené na pravěk severozápadních Čech, sbírky umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu.

Dalším zajímavým místem nedaleko Teplic je Komáří hůrka v Krupce. Na vrchol 807 m kopce vás vyveze lanovka, nejdelší sedačková lanovka bez mezistanice v České republice. V blízkosti stanice nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. Na zpáteční cestě si můžete prohlédnout také hrad Krupka, který sloužil k odpočinku lázeňských hostů již v 19. století, kteří zde obdivovali přes sto druhů růží v panské zahradě. Během svých pobytů v teplických lázních hrad několikrát navštívil i J. W. Goethe nebo císařovna Marie Louisa.