Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > Relaxační procházka Karlovými Vary

Relaxační procházka Karlovými Vary

Nejznámější české lázně založil ve 14. století český král a římský císař Karel IV. Zprávy o blahodárných účincích zdejších pramenů se během staletí rozletěly do celého světa a do Karlových Varů se začala scházet evropská smetánka. Připomeňte si i vy slavná místa Karlových Varů, ochutnejte zdejší prameny a odpočiňte si v bazénu s termální vodou.
Symbolem Karlových Varů je Vřídlo, gejzír horké minerální vody, která tryská do výšky až 12 metrů. V prostoru kolonády je umístěno celkem 5 kašen s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41 °C. Navštívit můžete také vřídelní podzemí, kde se vyrábějí takzvané kamenné růže.

K oblíbeným kratochvílím lázeňských hostí patří také prohlídka Jan Becher Muzea, první továrny na bylinný "třináctý karlovarský pramen", kde nechybí ani jeho ochutnávka. Mimo jiné zde uvidíte např. becherovod, prastaré sudy s pestrým zdobením nebo historické skleněné lahve. O tom jak honosně rodina Becherů žila, si uděláte představu ve Vile Becher z počátku 20. století, budované s ohledem na zajištění komfortního bydlení i patřičné reprezentace svých stavebníků a vlastníků. Dnes slouží jako interaktivní galerie pro mladé výtvarníky.

Příjemně je i na neorenesanční Mlýnské kolonádě, postavené v letech 1871 až 1881, která ukrývá pod svou střechou dokonce pět minerálních pramenů! Pod střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází minerální prameny Mlýnský, Skalní, Libušin, Knížete Václava a Rusalčin. Na balustrádách střešní terasy stojí dvanáct soch, které představují jednotlivé měsíce roku.

Volně podél nábřeží se dostanete až ke světoznámému Grandhotelu Pupp. Právě nad ním stojí již od roku 1914 rozhledna Diana, ke které se můžete nechat pohodlně vyvézt pozemní lanovkou. Za krásného počasí lze údajně dohlédnout až do vzdálenosti 70 km. K rozhledně náleží také restaurace s příjemnou lesní terasou. Děti si určitě oblíbí místní "minizoo". Najdou tu poníky, kamerunské kozy, čínská prasátka a pávy. Upravené lesní stezky zvou k příjemným procházkám, podívat se můžete například ke slavnému Jelenímu skoku, který je od Diany vzdálen něco přes 1 km.

Po lázeňské procházce přijde vhod trocha relaxace. Jestliže rádi plavete, vyzkoušejte termální bazén na střeše hotelu Thermal, který je od dubna do října přístupný široké veřejnosti. V letních měsících máte možnost si zde bezplatně půjčit plážové lehátko. Vodu v bazénu tvoří z 1/3 karlovarská minerální voda a ze 2/3 pitná voda. A máte-li minerální vody už dost, nechte se hýčkat v místních Prvních pivních lázních na levém břehu řeky Teplé, přímo vedle restaurace u Švejka. Pivní lázeň probíhá ve speciálních vířivých kádích z dubu královského. Samotná koupel je založena na originální receptuře, která se skládá z pivovarnických kvasnic, vybraných odrůd chmele, sladového šrotu a rašelinového extraktu, která přispává k uvolňování kožních pórů, celkové vitalizaci a regeneraci pokožky. Po celou dobu koupele můžete vypít neomezené množství světlého a tmavého piva.
Celý popis