Úvod > Výlety > Cesty pro zdraví > Na srdce jsou Poděbrady – klid a relaxace na břehu Labe

Na srdce jsou Poděbrady – klid a relaxace na břehu Labe

Do lázní Poděbrady se můžete vypravit i bez cukrovky nebo srdeční choroby, protože vítáni jsou i takoví návštěvníci, kteří si jenom chtějí odpočinout a utužit své zdraví. Oblíbeným místem procházek lázeňských hostů je kolonáda obklopená parkem, zváni jste i do stylových kaváren a na vyhlídkovou plavbu výletní lodí Král Jiří.
Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost těchto lázní. Lázeňské služby pod jednou střechou od ubytování přes balneologické a rehabilitační procedury až po wellness centrum nabízí Spa Hotel Felicitas. Můžete si tu dopřát různé druhy koupelí, masáží a zábalů, vyzkoušet peeling, saunu, parní lázeň, fitness, solárium či wellness bar. Kdo dává přednost aktivnímu odpočinku, může využít vnitřní hotelový bazén nebo si půjčit jízdní kolo či kolečkové brusle a zamířit do přírody po polabských cyklostezkách.

Jednou z nejkrásnějších stezek představuje trasa z Poděbrad do Nymburka, která vede podél řeky Labe. 9 km vám uběhne rychle, cestu lemuje také mnoho "občerstvovacích stanic". Ideálním cílem odpolední vycházky je například soutok Labe s Cidlinou anebo projížďka lodí Král Jiří, která brázdí Labe dvěma směry -  na soutok Labe s řekou Cidlinou a do Nymburka.

Nedaleko Poděbrad najdou milovníci zvířat jedinou zoologickou zahradu ve Středočeském kraji, zoo Chleby. Spousta zvířat je krotká nebo dokonce ochočená, návštěvníci si tak mohou některá z nich pohladit nebo nakrmit. Mezi návštěvníky patří k nejoblíbenějším zvířatům atraktivní giboni žlutolící, krotký dikobraz Jára, antilopy nilgau, oceloti, lamy či samička indického buvola.