ÚvodVýletyCesty pro zdravíBěžecká trasa Ústí nad Labem – Svádov

Běžecká trasa Ústí nad Labem – Svádov

Krásná rovinatá trať podél řeky Labe za městem spojující Ústí s Děčínem. Obrátkových dva a půl kilometru (celkem tedy 5 km) vás zavede mezi louky a přesto nepřijdete o industriální výhledy na tovární ráz města.
Na trati Mattoni FreeRun Ústí nad Labem – Svádov máte jedinečnou šanci zaběhnout své osobní rekordy. V minulosti se zde běhala řada silničních závodů právě z důvodu rychlé, rovinaté trati, která nahrává výborným běžeckým časům.

Start a cíl trasy je ve Svádově u fotbalového hřiště, které sousedí s malou restaurací a vynikajícím stánkem se zmrzlinou, která je vyhlášená pod názvem Zmrzlina z garáže.

Hned po prvních tři sta metrech si nemůžete nevšimnou bunkru z 2. světové války, které potkáte na trase ještě dva. Na prvním kilometru se nachází odpočinkový altán a přívoz přes řeku Labe, který by vás dopravil na opačnou stranu k malé vesničce Brná. Tento přívoz je hojně využíván v letních měsících hlavně cyklisty. Jediné nepatrné stoupání běžce nemine na čtvrtém kilometru. Jedná se pouze o malý cca 100m „hup“, který vás svede k otočce, které běžci říkají „u oveček“. Ovce se zde opravdu velmi často pasou, zde je naměřeno 2,5 km a stejnou cestou se trasa vrací zpět.

Tato trasa byla úplně první aktivní běžeckou Mattoni FreeRun trasou v České republice. Vznikla v květnu 2015 a v tomto roce se Ústí i díky projektu Mattoni FreeRun pyšnilo velké běžecké popularitě.