Úvod > Výlety > Cesty poznání > Za třpytivou krásou do Jablonce

Za třpytivou krásou do Jablonce

Vydejte se za třpytivou krásou skla a bižuterie do Jablonce. Těšit se můžete na návštěvu muzea, tvořivé dílny nebo sklářské osady. A na závěr si můžete koupit pěkný suvenýr v největší prodejně bižuterie u nás.
BižuterieK Jablonecku patří výroba skla a bižuterie. Proto vůbec nebude na škodu, když si na výletu to nejlepší z této tradice připomenete. Nejdříve se seznamte s historií výroby skla ve výstavním muzeu v Jablonci nad Nisou. Uvidíte tu více než 3 tisíce kusů lázeňského a upomínkového skla, což se vám ani jinde v Evropě hned tak nepodaří.
 
Po návštěvě muzea si dopřejte čas na oběd nebo procházku po městě. Čeká vás totiž odpolední výlet do Kristiánova. Tady se vrátíte do časů bývalé sklářské osady a podívat se můžete i do jednoho z nejvýše položených muzeí u nás. Prodlužte si pobyt na čerstvém vzduchu a zajeďte se podívat i k nedaleké přehradě Josefův Důl. Ta je vůbec největší v Jizerských horách. Odpočinout si můžete v Šámalově chatě, kde ochutnáte místní vyhlášené speciality. Zpět do Jablonce se pohodlně vrátíte z Bedřichova autobusem, který jezdí každé dvě hodiny.
 
Načerpejte síly a ráno svou kreativitu projevte v některé z tvořivých dílen v galerii Belveder (ale tu si nezapomeňte dopředu objednat!). A abyste si z Jablonce odnesli pěkný suvenýr, stavte se ještě před odjezdem v megaprodejně bižuterie Palace Plus. Vybírat si tu můžete z neuvěřitelných 5 tisíc kousků bižuterie!
Celý popis

1. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou, Českolipsko a Jizerské hory

2. Palace Plus - česká bižuterie a sklo v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou, Českolipsko a Jizerské hory

3. Vodní nádrž Josefův Důl

Josefův Důl, Českolipsko a Jizerské hory

4. Sklářská osada Kristiánov

Jablonec nad Nisou, Českolipsko a Jizerské hory

5. Šámalova chata na Nové Louce

Bedřichov, Českolipsko a Jizerské hory