Úvod > Výlety > Cesty poznání > Výlet za třpytivou krásou do Jablonce a jeho okolí

Výlet za třpytivou krásou do Jablonce a jeho okolí

Vydejte se za třpytivou krásou skla a bižuterie do Jablonce. Těšit se můžete na návštěvu muzea, výrobny korálků nebo sklářské osady. Na cestu se můžete vydat pěšky s pomocí autobusu a statní cyklisté si mohou náročnou trasu projet na kole.
KristiánovK Jablonecku patří výroba skla a bižuterie. Proto vůbec nebude na škodu, když si na výletu to nejlepší z této tradice připomenete. Nejdříve se seznamte s historií výroby skla ve výstavním muzeu v Jablonci nad Nisou. Uvidíte tu více než 3 tisíce kusů lázeňského a upomínkového skla, což se vám ani jinde v Evropě hned tak nepodaří.
 
Po návštěvě muzea si dopřejte čas na oběd nebo procházku po městě. Čeká vás totiž odpolední výlet do Kristiánova. Tady se vrátíte do časů bývalé sklářské osady a podívat se můžete i do jednoho z nejvýše položených muzeí u nás. Prodlužte si pobyt na čerstvém vzduchu a zajeďte se podívat i k nedaleké přehradě Josefův Důl. Ta je vůbec největší v Jizerských horách. Odpočinout si můžete v Šámalově chatě, kde ochutnáte místní vyhlášené speciality. Zpět do Jablonce se pohodlně vrátíte z Bedřichova autobusem, který jezdí každé dvě hodiny.


Cesta na kole pro zdatné cyklisty

koloKdo má raději jízdu na kole, musí počítat s tím, že až do Kristiánova to bude mít do kopce. Cesta vede Jankovskou ulicí, kde si lze odpočinout v GB BEADS – Muzeu korálků. Strmou silnicí se dostanete až do Bedřichova, odkud je to již kousek na Šámalovu chatu. Ještě pár menších kopečků vás čeká do Kristiánova, odkud sjedete k Josefodolské přehradě.

Malé stoupání do Hrabětic vynahradí slouhý sjezd Velkým Semerinkem k chatě Jindřichovka a následně na odbočku do Jindřichova, která vede k přehradě Mšeno. Od přehrady je to jen kousek do středu města.