Úvod > Výlety > Cesty poznání > Za největším vodním hamrem v České republice

Za největším vodním hamrem v České republice

V malebné podbrdské vesničce Dobřív se kromě starobylých zemědělských usedlostí a barokního mostu dochoval vodní hamr s funkčním, z velké části původním zařízením. Hamr byl v provozu až do poloviny 20. století a v roce 1967 byl zpřístupněn veřejnosti jako funkční technická památka.
DobřívPři návštěvě vodního hamru v Dobřívi si prohlédnete strojní vybavení, nářadí a nástroje, které se tu používaly a vyráběly, zvídaví návštěvníci se dokonce mohou přihlásit na kurz kovářského řemesla.

Nedaleko Dobřívi objevíte barokní zámek Mirošov, kde se nachází stálá expozice o L. K. Feierabendovi, ministru financí Benešovy exilové vlády. K vidění tu jsou mimo jiné poválečné bankovky s podpisem L. K. Feierabenda, korespondence s prezidentem Benešem a vyznamenání L. K. Feierabenda prezidentem Havlem. Nedaleký lovecký zámek Kozel nabízí pohled do života šlechty na přelomu 18. a 19. století. Součástí zajímavé prohlídky je také návštěva zámeckého divadla.

Čtyřicetihektarový přírodně krajinářský park, který obklopuje zámek, bývá přirovnáván v některých detailech k vídeňskému Schönbrunnu. Dominantou celého Plzeňska je zřícenina hradu Radyně. Dnes na Radyni láká především pohádková expozice v hradní věži s tajemnými bytostmi z pověstí o hradu.
Celý popis