Úvod > Výlety > Cesty krajinou > Výlet Hadí řekou – údolím Kocáby
Výlet Hadí řekou – údolím Kocáby
"> "> "> ">

Výlet Hadí řekou – údolím Kocáby

Výlet podél toku řeky Kocáby, jíž se odedávna mezi trampy přezdívá Hadí řeka, patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější trasy na Příbramsku. Na trase z Nového Knína do Štěchovic navštívíte nejzajímavější místa v údolí s prvorepublikovými trampskými osadami, jako je Acsalona, Dashwood nebo Louisiana, a pokocháte se krásnou přírodou.
KocábaDo Nového Knína se dostanete lehce autobusem. Hned od zastávky se můžete vydat Naučnou stezkou Nový Knín okolo řeky.

Kocába – 45 km dlouhá říčka se zapsala do dějin trampingu hned po I. světové válce, kdy začala být navštěvována milovníky Divokého západu, kteří Kocábu přezdívali Hadí řekou. Od třicátých let pak oživily skalnatý kaňon stovky chatiček a starých trampských osad, jako jsou Askalona, Dashwood, Kansas, Loussiana aj. Na této trase projedete velkou část nejkrásnějšího úseku Kocáby, který se nachází mezi Novým KnínemŠtěchovicemi

KocábaPodél toku Hadí řeky vás povede zelená značka. Na Kocábě dříve stávala řada mlýnů, z některých se dochovalo pár budov, po některých zbyla už jen jména. Před Malou Lečicí uvidíte Lečický vodopád, a možné, že místo poznáte. U tůně natáčela scéna z filmu Léto s kovbojem. Dále trasa vede lesem okolo Přírodního parku Střed Čech. Od rozcestí U Kocáby, háj. Začíná atraktivní část trasy pro milovníky trampské historie. Čeká vás průchod trampskými osadami Askalona, Dashwood, Rewaston, Havran, Louisiana, Mantrap, Maják, Kansas a Na Papoušku. To už se stezka změní na asfaltku a dále na městskou ulici Na Kocábě, náležící městu Štěchovice. Ze štěchovického náměstí se zpět do Nového Knína nebo Prahy dostanete pohodlně autobusem.