Úvod > Výlety > Cesty krajinou > Palackého stezkou z Plavů do Spálova
Palackého stezkou z Plavů do Spálova
"> "> ">

Palackého stezkou z Plavů do Spálova

Udělejte si výlet okolo čarokrásné řeky Kamenice po jejím proudu z vlakové stanice Plavy do Spálova, rovněž k železniční stanici. Ostatně vlak vás bude provázet po celou cestu. V jarních či podzimních měsících možná potkáte na Kamenici zručné kajakáře, pro které je říčka každoroční výzvou.
výletPalackého stezka vede nejkrásnějším úsekem údolí řeky Kamenice. Červeně značená Palackého cesta vás zavede z obce Plavy (od železniční zastávky) do romantického údolí horské řeky Kamenice, která se tu divoce prodírá mezi skalami až k soutoku s Jizerou ve Spálově u Železného Brodu.
 
Celková délka pěšího výletu po stezce je 12 km. Jestliže byste si chtěli výlet prodloužit či zkrátit, můžete využít vlak – stačí přejít Kamenici a můžete se pohodlně vrátit zpět či posunout vpřed. Vlak zastavuje v Tanvaldu, Velkých Hamrech (st. Velké Hamry město), v Plavech, Návarově, Jesenném (rozc. Na Mansku), ve Spálově a v Železném Brodě. Po celou cestu vás bude doprovázet červená turistická značka.

Palackého stezkaVýlet v pohodě zvládnou i starší děti, ale absolutně nevhodná je pro kočárky a cyklisty. Jedná se o úzkou cestu ve skalním či lesním terénu, určenou pouze pěším turistům.
 
Náš TIP: Udělejte si sem procházku v jarních měsících – v době jarního tání je říčka vyhledávaným místem pro kajakáře. Kamenice stále patří mezi nejoblíbenější divoké řeky v Čechách. Nejvyhledávanějším je úsek z Plavů do Jesenného.