Úvod > Výlety > Cesty krajinou > Na kole po stopách filmu Bobule

Na kole po stopách filmu Bobule

Jižní Morava je pecka! A taky Bobule. Slavné komedie se natáčely v okolí Mikulova, šlápněte do pedálů a poznejte vinařský kraj. Všechny jeho krásy vás dostanou, od půvabných vesniček přes malebnou krajinu až po sklenku dobrého vína.
ZaječíZačít můžete v podstatě kdekoliv. Třeba v přeslavném Lednicko-valtickém areálu, kde se natáčelo u Apollonova chrámu, na kolonádě na Rajstně i v samotných Valticích. Projet nejrozsáhlejší komponovanou kulturní krajinou na světě vám zabere něco času. Odměna v podobě řady překrásných zákoutí je však královská. Tvůrci Bobulí nevynechali ani samotný Mikulov. Na místním Svatém Kopečku se konala filmová svatba! Cestou z Klentice do Mikulova je navíc moc pěkný výhled na stolovou horu a právě tady si Jirka s Honzou dopřávali bezstarostnou jízdu.

Zajímá vás největší vinařská obec v Česku? Jsou to Velké Bílovice. Filmovou kapličku uprostřed vinohradů najdete právě mezi Velkými Bílovicemi a Čejkovicemi. Hezky vám bude i v nedaleké Vrbici, u sklenky vína zvlášť. V Bobulích se objevily zdejší sklípky. Strýc František zase bydlel na okraji vesnice Zaječí, v ulici s příznačným názvem Vinařská.

BobuleA co by to bylo za výlet bez osvěžení? Tady opravdu není co řešit. Nohy smočte v pálavském moři – obrovském vodním díle Nové Mlýny. Na jednom z jeho břehů, v Mušově, uvidíte další z filmových kostelíků. Benzin pak klukům došel na silnici z Mikulova do Pasohlávek, někde mezi první a druhou vodní nádrží. Na jižním břehu prostřední z nich leží Dolní Věstonice, kde měl penzion Klárčin přítel. Místo je však spojené i s další slavnou krasavicí, Věstonickou Venuší. Krom toho se nad obcí tyčí i romantické rozvaliny Dívčího hradu, a ani to filmařům neuniklo. Vinný výlet si rozhodně užijete na kole. Oblast je prošpikována cyklotrasami a řadou výše zmíněných míst vás provede Moravská vinařská stezka.