Velikonoce 2024

Velikonoce patří k nejvýznamnějším svátkům. Poznejte tradiční zvyky a historii. Těšit se můžete i na dobrodružné, pohybové i výtvarné aktivity s nimi spojené.
Hledáte inspiraci na letošní Velikonoce? Spoustu receptů, nápadů na dekorace a další zajímavé tipy najdete na velikonoční dny pátek 29. 3. až pondělí 1. 4. 2024 na Kudy z nudy!

Zdobení kraslic a výroba velikonočních dekorací

Způsobů, jak nazdobit velikonoční vajíčka, je celá řada. Užijte si svátek plný tradic a symbolů.

Nejlepší velikonoční recepty, které ctí tradice

K těm nejrozšířenějším patří pomlázka, barvení vajíček a pečení velikonočního pečiva, jako je beránek, mazanec nebo jidáše.

100 tipů, kde vyzkoušet tradice

Poctivost, řemeslný fortel, odkaz předků, láska a dovednosti prověřené lety: takové jsou naše tradice. Hledáte ty nejkrásnější lidové slavnosti a festivaly, krajové speciality a klasické české pivo? Místa, kde poznáte mistry svého oboru a odhalíte tajemství tradičních řemesel? Anebo toužíte po hýčkání a odpočinku, které nabízejí naše lázně? Nabízíme vám místa, kde si přijdou na své všechny smysly a kde se s tradicemi setkáte skutečně na vlastní oči, nos, jazyk, uši i kůži.

Recept na velikonoční nádivku

Velikonoční nádivka, nazývaná také hlavička, velikonoční svítek či sekanice, se tradičně podává o Velikonocích. Zkuste tuhle poctivou verzi!

Recept na velikonočního beránka

Pokud ctíte tradice, bez beránka se neobejdete. Nadýchaný, vláčný a voňavý velikonoční beránek je základem českých Velikonoc.

Recept na velikonoční jidáše

Jidáše jsou ozdobou velikonočního stolu a tak si zaslouží spolehlivý recept, díky kterému se budou dobře tvarovat a dobře kynout.