Oblíbená místa a zážitky Jana Hergeta

Mojí vizí je, že kudyznudy.cz bude neodmyslitelným parťákem každého z nás při cestování po Česku.
Na Kudy z nudy můžete hledat podle regionů, podle aktivit, ale i podle termínu vaší cesty. Na jednom místě se propojuje nabídka městských akcí a festivalů, podnikatelů v cestovním ruchu či provozovatelů různých turistických cílů.

Nejhezčí výlety v Česku podle Jana Hergeta

Kudy z nudy přináší tipy na krátkodobé výlety, program na večer během pracovní cesty či delší dovolenou a nápady pro celou rodinu.

Ferraty v Česku

Já i moje rodina máme rádi sport. Hodně rádi. Ti, co mě znají, ví, že snažím jezdit i do práce na kole, a to za každého počasí. Doma máme dokonce tělocvičnu s horolezeckou stěnou. Na dovolenou jezdíme často obytkou, podnikáme cesty do hor v létě i zimě, baví nás kajaky, kola, prostě sportovní adrenalin v jakékoliv podobě. S nejstarším synem postupně objíždíme ferraty v Česku. Myslím, že už máme všechny v Děčíně, Ústí, Vodní bránu v Semilech a letos se těším na ferratu nad Vltavou.
 

Vypárání ferratového setu na Pastýřské stěně

Ukázka funkčnosti ferratového setu. Pokud spadnete, set se vypáře a zmírní pád.

Jan Herget – exředitel agentury CzechTourism

  • Pochází z Plzně, žije v Praze. 
  • Vystudoval mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. 
  • Od roku 2006 působí na katedře cestovního ruchu na Vysoké škole ekonomické. V soukromé sféře se specializuje na marketingové a PR poradenství. V minulosti pracoval mimo jiné jako mluvčí vládní agentury CzechTrade nebo v marketingu společnosti TESCO a cestovní agentury Nev-DAMA. 
  • Od září 2012 do června 2016 vedl v agentuře CzechTourism odbor zahraničních zastoupení a on-line. V rámci CzechTourismu působil také na pozici ředitele Institutu turismu se zodpovědností za marketingové průzkumy a na pozici ředitele zahraničního zastoupení CzechTourism pro země Beneluxu. Coby hostující profesor přednášel na univerzitě v Severním Coloradu v USA, na univerzitě v Lahti ve Finsku nebo na univerzitě ve Styeru v Rakousku. 
  • Pracoval jako vedoucí české pobočky VisitBritain, dále na propagaci rakouských Korutan (Kärnten Werbung), rakouského Tyrolska (Tirol Werbung), krkonošských středisek a Polska (Polish Tourist Organisation). 
  • Ve volném čase se kromě cestování věnuje lyžování a beachvolejbalu. Kromě Antarktidy navštívil všechny světadíly.
  • Agenturu CzechTourism vedl letech 2019 až 2023, ve funkci ředitele jej od 1. 11. 2023 nahradil ředitel odboru marketingu a zahraničních zastoupení v CzechTourism František Reismüller.