Loskuták na výletě radí Kudy z nudy

V létě 2021 vzniká opět ve spolupráci s destinačními agenturami a TV Nova unikátní pořad Loskuták na výletě. Štáb pořadu projezdil celou republiku a na základě tipů od regionálních partnerů představuje ty nejzajímavější tipy pro dovolenou v Česku, na Moravě a ve Slezsku.
Postupně se podíváme do každého kraje a v reportážích vám zkušený moderátor Petr Rychlý přiblíží, proč byste měli vyrazit právě na vybraná místa, ale nejen na ně. Letos cestujeme trochu jinak, a proto vám zajisté tipy na objevování domácích destinací přijdou obzvlášť vhod. Dovolená u nás je ale skvělou volbou vždy. Nechte se inspirovat a objevujte #světovéČesko!

Loskuták ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji můžete objevit krásu funkcionalistické architektury, jedinečnou přírodu Valašska, pohostinnost Slovácka, lázeňství a také krásné historické památky, které vás uchvátí na první pohled.

Loskuták na jižní Moravě

Kraj vína, slunce, čisté přírody, pohodové atmosféry. Nekonečné vodní plochy, hrady a zámky na každém kroku. Kraj, de se (tolik) nespěchá. Krásných míst a zážitků jižní Morava nabízí tolik, co místní vinice hroznových bobulí.

Loskuták v Plzeňském kraji

Pivaprostý, zato nejen architektonickými unikáty naplněný díl. Plzeňsko, a to severní, méně objevené, nabízí také mnohé atraktivity, ať už stavební, přírodní a výrobní, kde můžete načerpat mošt a sílu na vyjížďku nejen po barokních krásách.

Loskuták v Královéhradeckém kraji

Pokud někde najdete největší  množství tajemných skalních objektů, pak právě v Královéhradeckém kraji. Adršpach, Broumovské stěny a samozřejmě Krkonoše či Orlické hory, pramen Labe, ale i pověstné Babiččino údolí jsou jen střípky toho, čím vás Královéhradecký kraj uchvátí.

Loskuták v Ústeckém a Libereckém kraji

Tentokrát tým pořadu Loskuták na výletě sbíral tipy dokonce ve 2️ krajích najednou. Na samotném severu Čech, v těsném sousedství Německa i Polska, najdeme hned několik jedinečných míst, která lákají na ojedinělé přírodní úkazy, architekturu, proslulé sklářské řemeslo,  tajemné starodávné stavby či překvapivě i dlouholetá vinařská tradice ve Velkých Žernosekách.

Loskuták v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Navštivte úrodné nížiny Hané i zvlněné pohoří Jeseníků, nechte se okouzlit termálními prameny, traily i starodávnými kulturními památkami. Na severní Moravě i Slezsku se ukrývají turistické perly, kraj horských bystřin, starých hradů i jedinečné industriální architektury. Přesvědčte se sami!

Loskuták v Jihočeském kraji

Jižní Čechy jsou pro mnohé z nás synonymem rybníků, malebných vesniček, měst a pohádkových zámků, které si získaly srdce tolika návštěvníků… Zdaleka to ale není vše, co kraj nabízí. Nejdete tu totiž i místa, o jejichž existenci jste možná vůbec netušili.

Loskuták ve Středočeském kraji

Střední Čechy jsou největším regionem České republiky, pyšní se dechberoucími přírodními scenériemi i cennými technickými památkami. Jsou proslavené především díky velkému množství majestátních hradů jako jsou Karlštejn, Křivoklát, Český Šternberk, Kokořín, ale také honosné zámky jako Konopiště, Veltrusy, Kačina či Mnichovo Hradiště  a mnoho dalších. Můžete zde spatřit i lokality zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO Kutná Hora dále například zámek a park v  Průhonicích.
 

Loskuták v Karlovarském kraji

Karlovarském kraji je kromě horkých a léčivých pramenů bohatý i na přírodní minerální vody. Zdejším fenoménem je samozřejmě lázeňství – kdo by neznal hvězdné trio Mariánské Lázně – Karlovy Vary – Františkovy Lázně. Na severozápadě se táhnou Krušné hory s 1244 m vysokým Klínovcem a největší řekou je Ohře.Metropoli kraje, světoznámé Karlovy Vary, proslavily nejen lázně, ale i lahůdkové oplatky, hřejivý bylinný likér, umění sklářů, bělostný porcelán a také prestižní filmový festival.

Loskuták na Vysočině

Vysočina se nachází v samotném srdci České republiky, a díky dálnici D1, která ji protíná, je dobře dostupná z jakéhokoli místa naší země. Zvlněné hřbety Českomoravs ké vrchoviny ji dávají nezaměnitelný ráz. Najdete zde čisté životní prostředí s řadou chráněných území a přírodních rezervací. Region zdobí celá řada historických památek, včetně těch na seznamu UNESCO. Prostě Vysočina na bízíideální podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Loskuták v Pardubickém kraji

Nechte se zlákat klidem, čarokrásnou přírodou, místy s historií, památkami i tajemnými zákoutími malebných měst Pardubického kraje. Okouzlí vás dodnes živé tradice, řemesla a zvyky. Na své si tu přijdou cyklo- i pěší turisté, stejně jako vyznavači vodních sportů. Máte-li rádi roviny, toulejte se Polabím, chcete-li kopce, je tu Králický Sněžník a Orlické hory. Metropolí kraje jsou Pardubice, jejichž historické jádro je skvěle namíchanou směsicí pozdní gotiky s ranou renesancí. Rodinným stříbrem města na soutoku Labe s Chrudimkou je slavná Zlatá přilba, a hlavně Velká pardubická steeplechase.

Za nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy planety nemusíte cestovat za hranice