Loskuták na výletě radí Kudy z nudy

V létě 2021 vzniká opět ve spolupráci s destinačními agenturami a TV Nova unikátní pořad Loskuták na výletě. Štáb pořadu projezdil celou republiku a na základě tipů od regionálních partnerů představuje ty nejzajímavější tipy pro vaši dovolenou v Česku, na Moravě a ve Slezsku.
Postupně se podíváme do každého kraje a v reportážích vám zkušený moderátor Petr Rychlý přiblíží, proč byste měli vyrazit právě na vybraná místa, ale nejen na ně. Letos cestujeme trochu jinak, a proto vám zajisté tipy na objevování domácích destinací přijdou obzvlášť vhod. Dovolená u nás je ale skvělou volbou vždy. Nechte se inspirovat a objevujte #světovéČesko!

Loskuták v Královéhradeckém kraji

Pokud někde najdete největší  množství tajemných skalních objektů, pak právě v Královéhradeckém kraji. Adršpach, Broumovské stěny a samozřejmě Krkonoše či Orlické hory, pramen Labe, ale i pověstné Babiččino údolí jsou jen střípky toho, čím vás Královéhradecký kraj uchvátí.

Sledujte 24. července 2021 ve 12:50 pořad Loskuták na výletě!

Loskuták v Ústeckém a Libereckém kraji

Tentokrát tým pořadu Loskuták na výletě sbíral tipy dokonce ve 2️ krajích najednou. Na samotném severu Čech, v těsném sousedství Německa i Polska, najdeme hned několik jedinečných míst, která lákají na ojedinělé přírodní úkazy, architekturu, proslulé sklářské řemeslo,  tajemné starodávné stavby či překvapivě i dlouholetá vinařská tradice ve Velkých Žernosekách.

Sledujte 17. července 2021 ve 12:50 pořad Loskuták na výletě!

Loskuták ve Středočeském kraji

Střední Čechy jsou největším regionem České republiky, pyšní se dechberoucími přírodními scenériemi i cennými technickými památkami. Jsou proslavené především díky velkému množství majestátních hradů jako jsou Karlštejn, Křivoklát, Český Šternberk, Kokořín, ale také honosné zámky jako Konopiště, Veltrusy, Kačina či Mnichovo Hradiště  a mnoho dalších. Můžete zde spatřit i lokality zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO Kutná Hora dále například zámek a park v  Průhonicích.

Sledujte 10. července 2021 ve 13:00 pořad Loskuták na výletě!
 

Loskuták v Karlovarském kraji

Karlovarském kraji je kromě horkých a léčivých pramenů bohatý i na přírodní minerální vody. Zdejším fenoménem je samozřejmě lázeňství – kdo by neznal hvězdné trio Mariánské Lázně – Karlovy Vary – Františkovy Lázně. Na severozápadě se táhnou Krušné hory s 1244 m vysokým Klínovcem a největší řekou je Ohře.Metropoli kraje, světoznámé Karlovy Vary, proslavily nejen lázně, ale i lahůdkové oplatky, hřejivý bylinný likér, umění sklářů, bělostný porcelán a také prestižní filmový festival.

Sledujte 3. července 2021 ve 13:00 pořad Loskuták na výletě!

Loskuták na Vysočině

Vysočina se nachází v samotném srdci České republiky, a díky dálnici D1, která ji protíná, je dobře dostupná z jakéhokoli místa naší země. Zvlněné hřbety Českomoravs ké vrchoviny ji dávají nezaměnitelný ráz. Najdete zde čisté životní prostředí s řadou chráněných území a přírodních rezervací. Region zdobí celá řada historických památek, včetně těch na seznamu UNESCO. Prostě Vysočina na bízíideální podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Sledujte 26. června 2021 ve 13:10 pořad Loskuták na výletě!

Loskuták v Pardubickém kraji

Nechte se zlákat klidem, čarokrásnou přírodou, místy s historií, památkami i tajemnými zákoutími malebných měst Pardubického kraje. Okouzlí vás dodnes živé tradice, řemesla a zvyky. Na své si tu přijdou cyklo- i pěší turisté, stejně jako vyznavači vodních sportů. Máte-li rádi roviny, toulejte se Polabím, chcete-li kopce, je tu Králický Sněžník a Orlické hory. Metropolí kraje jsou Pardubice, jejichž historické jádro je skvěle namíchanou směsicí pozdní gotiky s ranou renesancí. Rodinným stříbrem města na soutoku Labe s Chrudimkou je slavná Zlatá přilba, a hlavně Velká pardubická steeplechase.

Sledujte 19. června 2021 ve 13:10 pořad Loskuták na výletě!

Za nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy planety nemusíte cestovat za hranice