!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Loskuták na výletě radí Kudy z nudy

V létě 2020 vzniká ve spolupráci s destinačními agenturami a TV Nova unikátní pořad Loskuták na výletě. Štáb pořadu projezdil celou republiku a na základě tipů od regionálních partnerů představuje ty nejzajímavější tipy pro vaši dovolenou v Česku, na Moravě a ve Slezsku.
Postupně se podíváme do každého kraje a v reportážích vám zkušený moderátor Petr Rychlý přiblíží, proč byste měli vyrazit právě na vybraná místa, ale nejen na ně. Těšit se tak můžete třeba na to, jak Petr vyrábí papír vlastníma rukama, projíždí se na starokladrubském koni nebo se z něj stane strojvedoucí historické úzkokolejky. Letos cestujeme trochu jinak, a proto vám zajisté tipy na objevování domácích destinací přijdou obzvlášť vhod. Dovolená u nás je ale skvělou volbou vždy. Nechte se inspirovat a objevujte #světovéČesko!

Pořad je součástí kampaně #světovéČesko a Českého systému kvality služeb.

Za nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy planety nemusíte cestovat za hranice

Loskuták v Jihomoravském kraji

Svoje letní putování po regionech ČR zakončil Loskuták na výletě v Jihomoravském kraji. Vydal se po méně známých alternativách hojně navštěvovaných památek. Kousek Francie nedaleko od Brna najdete na zámku Slavkov, který vám možná připomene zámek Lednice. Jistě znáte Punkevní jeskyně a Macochu, víte ale, že za nejkrásnější jeskyni Moravského krasu je považována jeskyně Balcarka? Zamíříme také za mladými vinaři v Pavlově, kteří představí nové projekty (např. meruňkové víno a sekt!). Klasické vinařské cyklostezky můžete proložit více adrenalinovým singletrailem. Jihomoravský výlet zakončíme na Horňácké farmě v Hrubé Vrbce, kde si vysvětlíme rozdíly mezi klasickou turistikou a udržitelnou agroturistikou.

Loskuták ve Zlínském kraji

V předposledním díle Loskutáka na výletě jsme objevovali tipy na výlety ve Zlínském  kraji. Navštívili jsme Baťovský Zlín a dokonce se projeli v jeho originální pracovně ve výtahu. Obdivovali jsme neobyčejnou a nadčasovou architekturu lázní Luhačovice. Vrátili jsme se v čase v Archeoskanzenu v Modré. Dozvíme se, proč se Kroměříži říká „moravské Athény“ a nakonec jsme se rozhlédli ze Zvonice Soláň.

Loskuták v Olomouckém kraji

Loskutáka jsme tentokrát vylákali na výlet na Hanou a do Jeseníků - tedy na východ do Olomouckého kraje. Postupně navštívíme Galerii v přírodě ve Sluňákově a na svačinku zaskočíme do Salonu chuti Via Delicia. Kalorie následně spálíme na cyklostezce s přiléhavým názvem "Ochutnej Moravu na kole"! Poznámky z cesty si zapište na ručně vyráběný papír z papírny Velké Losiny a nezapomeňte ani na čarodějnickou expozici ve Vlastivědném Muzeu Jesenicka. Na další výlet se můžete vybavit ve Zlatokopeckém skanzenu ve Zlatých horách. Už vyrážíte?

Loskuták na výletě v Karlovarském a Ústeckém krajii

Tentokrát tým pořadu Loskuták na výletě sbíral tipy dokonce ve 2️ krajích najednou - a to Karlovarském a Ústeckém.  Podívejte se na reportáž o hornickém regionu Krušnohoří, který je od minulého roku zapsáno na seznamu UNESCO a projděte si Štolu č.1 v Jáchymově. Navíc se dozvíte také to, kde strávil svá jinošská léta moderátor Petr Rychlý! Neměli byste minout ani středověký hrad Loket. V Ústeckém kraji si nenechte ujít návštěvu Chrámu piva a chmele v Žatci a zámku Nový Hrad.

Loskuták v Plzeňském kraji

Je Plzeňský kraj více než pivo a Šumava? Určitě! Kamera tentokrát zamířila např. do Muzea řemesel v Nezdicích na Šumavě, Sklárny Annín a Rezidence Vogelsang nedaleko Kašperských hor.  Ale to není vše! Také se dozvíte, jak zámek Žihobce proslavila "kněžna Káča" a vyrazíme do jedlého parku Pastvina v Divišově u Sušice. Jak může být park jedlý? Na to se asi už budete muset podívat v nejnovějším díle pořadu.

Loskuták ve Středočeském kraji

Směr Střední Čechy Královské. 3-2-1 vyrážíme! V labyrintu zámeckého parku Loučeň se málem ztratil i moderátor Petr Rychlý, ale jakmile najdete cestu ven, můžete zamířit do sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá. Potom určitě přijde vhod osvěžení v podobě ležáku z pivovaru Lobeč! Máte-li slabost pro historická stavení, jistě vás zaujme skanzen ve Vysokém Chlumci. A to by nebyly Střední Čechy, kdybychom nezamířili do Posázaví - konkrétně na hrad Český Šternberk.

 

Loskuták v Libereckém kraji

Ani tento víkend Loskuták nezahálel a tentokrát se vydal na český sever - do Libereckého kraje. Jako ve Švýcarsku si budete připadat na Farmě pod Ještědem, mozkové závity můžete pocuchat při návštěvě iQLANDIA Liberec, produkty, které ke kraji neodmyslitelně patří, jsou ke shlédnutí v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a vlastní papír lze vyrobit v Ruční papírně Papyrea. Takže kompas nastavit směr sever a vyrážíme!
 

Loskuták v Moravskoslezském kraji

Druhý červencový víkend patřil Moravskoslezskému kraji a především jeho technickým památkám, které můžete navštívit na tzv. Technotrase, ale také destinacím, které si nezadají s těmi světovými. Místní totiž vědí, že "mají světový kraj". Moderátor Petr Rychlý se tak projel historickým vlakem z Třemešné do Osoblahy, který nadchne i fanoušky Harryho Pottera a lodí na přehrada Slezská Harta. Užil si ale i kulturu. A to konkrétně na zámku Raduň, dozvěděl se, co doopravdy je Štramberská trúba a pekl pravé štramberské uši.  Nakonec si užil nádherné výhledy na Pustevnách.
 

Loskuták v Pardubickém a Královehradeckém kraji

Tyto dva kraje jsou sice známé pro svou rivalitu, pro turisty ale oba nabízí obrovské množství míst, které stojí za to navštívit. Na svůj výletnický seznam si nezapomeňte připsat barokní chloubu Hospitál Kuks, zámek Karlova Koruna (dokonce s audiencí u pana hraběte Kinského), projížďku kočárem v národním hřebčíně Kladruby a Interaktivní muzeum Švýcárna Slatiňany. Svůj výlet můžete zakončit v zámku Slatiňany nebo na Veselém Kopci - unikátním muzeu v přírodě.

Loskuták v Jižních Čechách

Tentokrát kamera zamířila do Jižních Čech, oblíbeného ráje českých turistů. Modré rybníky, příjemné cyklostezky a voňavé lesy - to si určitě pod Jižními Čechami představíte, ale v reportážích se můžete dozvědět i o dalších báječných tipech, které při vaší dovolené na jihu neopomenout. Znáte Zámek Mitrowicz, bylinkovou zahrádku Chlumany, Pohádkovou kovárnu v Selibově, Lázně Vráž a zážitkový Housův Mlýn? Ne? Tak to na nic nečekejte a podívejte se na tento díl Loskutáka!

Loskuták na Vysočině

Nestihli jste se podívat na pořad Loskuták na výletě, který vznikl ve spolupráci s organizací Vysočina Tourism a TV Nova? Nevadí! Můžete se těšit na takové skvosty jako slavné podzemí a štoly v Jihlavě, sklárnu Karlov, exkurzi po Želivském klášteře (i místním pivovaru!), křižovatku turistických tras Vysočiny horu Křemešník, Farmu Hrnčíř a nakonec také hrad Rotštejn. Nalákali jsme Vás pro návštěvu Vysočiny?

Informace o projektu Český systém kvality služeb

Český systém kvality služeb pomáhá ke zvyšování kvality služeb v podnicích a organizacích v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách. Zapojeným organizacím systém bezplatně umožňuje získat odborné i praktické znalosti z oblasti řízení kvality ve službách a další odborné kompetence, které mohou využít při rozvoji svého podnikání. Úspěšné organizace získají prestižní, mezinárodně srovnatelnou značku – certifikát kvality „Q“.

Ten mohou získat nejen hotely, penziony, restaurace, muzea či zámky ale také destinační agentury, které se starají o rozvoj cestovního ruchu v regionu a jeho propagaci. Právě díky spolupráci s certifikovanými destinačními agenturami vznikl (nejen) pořad Loskuták na výletě. Více informací o Českém systému kvality služeb.