Poznejte všechny tradice Moravskoslezského kraje!

Při svém putování poznáte autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků a dalších lidí, jejichž pracovité a šikovné ruce po staletí přetvářely suroviny na energii a ušlechtilou krásu.
Nechte se okouzlit industriálním dědictvím Moravskoslezského kraje! Výjimečné technické památky severní Moravy a Slezska do nejmenších podrobností mapuje Technotrasa. Virtuální neznačená trasa propojuje doly, muzea, vojenské památky, staré větrné mlýny nebo zemědělské objekty. Leckde si můžete tradiční řemesla vyzkoušet na vlastní pěst, jinde zase sfáráte do hlubin uhelných dolů nebo se projedete parním vlakem po unikátně dochované úzkokolejce. Technotrasa slibuje zajímavý program plný zážitků na libovolně dlouhou dobu.
 
Dovolená v Moravskoslezském kraji přináší netušené možnosti, jak si užít volný čas za rozumné ceny. Na své si přijdou milovníci přírody, vojenských nebo technických památek, sportovci i rodiny s dětmi. Čeká na vás hromada hradů, zámků, horské túry, rozhledny a vyhlídky, koupání v divočině i výlet do oblak.

Chcete, aby vaše dovolená byla plná dobrodružství a nových zážitků, a přitom vám nezruinovala rozpočet? Vaše nejlevnější dovolená může být právě v jedné z těchto oblastí.
 
➡️ Opavské Slezsko
➡️ Těšínské Slezsko
➡️ Poodří
➡️ Ostrava a okolí
➡️ Beskydy Valašsko
➡️ Jeseníky
 

Města Moravskoslezského kraje nabízejí jedinečné zážitky, stavby a památky

Tipy na zajímavé výlety ze Severní Moravy a Slezska

Je mnoho důvodů, proč ocelové město a jeho okolí musíte navštívit