Nejdek
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Nejdek

Nejdek podobně jako města Horní Blatná a Kraslice vděčí za svůj vznik těžbě cínu a železné rudy. Leží v údolí říčky Rolavy v sevření Krušných hor a jeho příběh vám bude vyprávět nezvykle řešená kašna: řeka, dlážděná světlými říčními valouny a lemovaná velkými kameny v dolní části náměstí Karla IV.

Co musíte vidět v Nejdku

Z románsko-gotického hraduNejdku se dochovala jen hranolová věž v 18. století upravená na zvonici. Věž byla až do roku 1790 obydlena, je v ní zavěšen vzácný renesanční zvon pražského zvonaře Brikcího z Cymperka. Náměstí s neobvyklou kašnou lemují domy se secesními fasádami, v jednom z nich sídlí muzeum zaměřené na národopis Karlovarska a Krušných hor. Za vidění stojí i barokní kostel sv. Martina, utajeným klenotem je křížová cesta stoupající v serpentinách k vyhlídce na Křížovém vrchu.
 

Do Nejdku po krušnohorském Semmeringu

Jméno známé rakouské trati v Alpách si vypůjčilo několik českých železnic; známe tak Semmering pražský, slezský i krušnohorský. Tak se nazývá železniční trať z Karlových Varů do saského Johanngeorgenstadtu se sedmnácti zastávkami, kterou motoráček zdolá za necelou hodinu a půl. Při dobrém počasí je jízda po horské trati opravdovým cestovatelským zážitkem. Nejzajímavější je úsek mezi Nejdkem a Perninkem, kde vlaky na patnácti kilometrech překonávají výškový rozdíl 365 metrů.
 

Okolí Nejdku na kole, lyžích i pěšky

Z okolních zajímavých turistických cílů si nenechte uniknout výlet na Jelení vrch a ke kamenné rozhledně na Tisovském vrchu, zvaném Pajndl; stojí tu už více než sto let. V nedalekých Nových Hamrech v zimě fungují lyžařské vleky a okolím vedou desítky kilometrů udržovaných lyžařských tras. Můžete si také zajezdit na koních a zahrát si paintball, k ubytování pak využijte Spa Hotel Zámek Lužechistorickou krčmou Jana Žižky.

Turistická informační centra


Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

Nejdek, Západočeské lázně
Muzeum Nejdek

Muzeum Nejdek

Nejdek, Západočeské lázně
Paintball Karlovy Vary

Paintball Karlovy Vary

Nejdek, Západočeské lázně
Křížová cesta v Nejdku

Křížová cesta v Nejdku

Nejdek, Západočeské lázně