Povrly

Prozkoumejte obec Povrly na levém břehu Labe v údolí Královského potoka, východně od Ústí nad Labem a nabídku turistických atraktivit. Povrly jsou jedním z nejstarších sídel v regionu – první písemná zmínka je z roku 1186. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec Povrly se nachází 9 kilometrů východně od Ústí nad Labem v nadmořské výšce od 143 metrů v turistické oblasti České středohoří. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Via ferrata Povrly , Kostel Navštívení Panny Marie Povrly u Ústí nad Labem, Koupaliště Povrly nebo zachovalou lidovou hrázděnou architekturu.

Okolní krajina CHKO České středohoří a údolí řeky Labe nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Malebnou krajinu a přírodu Povrlů spojují s ostatními obcemi Mikroregionu Labské skály turistické a cyklistické steziy. Na druhý břeh labe, do Velkého Března a na polabskou cyklostezku se dostanete přívozem v Neštědicích. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Povrly

Via ferrata Povrly

Nedaleko Ústí nad Labem v obci Povrly v roce 2020 vznikly dvě kratší cesty, via ferraty Kovářská a Kovadlina. Autorem je horolezec Karel Bělina.
Povrly, Ústecký kraj

Koupaliště Povrly

Koupaliště v obci Povrly se nachází nedaleko Ústí nad Labem. Je známo svou osvěžující chladnější vodou. V areálu je k dispozici volejbalové hřiště, stolní tenis a šachy. Pronajmout si tu můžete lehátka, slunečník i chatku na přespání.
Povrly, Ústecký kraj

Kostel Navštívení Panny Marie Povrly u Ústí nad Labem

Kostel je dodnes jako jeden z mála v majetku obce a má tvar rotundy. Byl postaven v roce 1936 a je jedním z mála katolických kostelů v České republice, který má číslo popisné.
Povrly, Ústecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti České středohoří


Zábavný výlet pro děti: do Úštěku k Ptačím domkům a na opičí hrad Helfenburk

Malebné městečko Úštěk toho nabízí opravdu hodně: honosné měšťanské domy s podloubím i prosté Ptačí domky nalepené na skále, Pikartskou věž s muzeem čertů, křesťanský kostel i židovskou synagogu. V lesích za městem navíc objevíte mohutnou zříceninu hradu Helfenburk, kam se dá vejít bránou i pokoutně vlézt úzkou „myší“ dírou. Vydejte se s Kudy z nudy na další zábavný výlet pro rodiny s dětmi!
Není Helfenburk jako Helfenburk, Výlety pro děti

Po stopách šlechtických rodů: s rodem Lobkowiczů krajem vinic z Litoměřic do Roudnice a na Říp

Biskupské město Litoměřice, vinicemi obklopená Roudnice nad Labem, a krásné výhledy do krajiny Českého středohoří, na hrad Hazmburk i památnou horu Říp, symbol našich národních dějin. Pojďte se toulat krajinou po stopách vína a šlechtického rodu Lobkowiczů.
Litoměřice, Cesty poznání

Mordýřské putování Václava Babinského

Málokdo se tak postaral o svou pověst jako Václav Babinský. Stal se hrdinou dnes už zapomenutých kramářských písní i brakové literatury a na sklonku života ochotně líčil svá dobrodružství po pražských hospodách.
Litoměřice, Výlety s příběhem

Poznejte okolí Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je jedním z měst, kde se ani po několika dnech nebudete nudit. Až poznáte jeho dvě hlavní dominanty Větruši a Střekov, vydejte se na výpravy do jeho okolí. Leží v nádherném Labském údolí, které je lemované turistickými trasami a cyklostezkami. Seznámíte se jak s přírodními krásami, tak s historií sahající do prvopočátků našich dějin.