Mšené-lázně

Městečko pří dolním toku Ohře leží v úrodné rovině mezi Litoměřicemi a Slaným. Slatinné lázně založené roku 1796 úspěšně léčí řadu nemocí, architektonickým skvostem lázeňského areálu je secesní Pavillon Dvorana, práce architekta Jana Letzela.

Co musíte vidět v Mšeném-lázních

Slatinné lázně Mšené byly založeny roku 1796, léčí se zde nemoci pohybového ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy, onemocnění páteře a jiné neduhy.

Přírodním léčebným zdrojem je slatina, těžená nedaleko odtud. K oslavám 220. lázeňské sezony vznikla nová kaple Salve, v lese nad lázeňským areálem stojí romantická zřícenina nedostavěné kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1805.
 

Architekt Jan Letzel

Patrně nejznámější stavbou českého architekta ve světě je Obchodní a průmyslové muzeum architekta Jana Letzela (1880–1925), součást Hirošimského památníku míru. V Česku se podílel na přestavbě secesního hotelu Evropa v Praze a je autorem secesního Pavillonu Dvorana z roku 1905 v obci Mšené-lázně, jinak ovšem žák Jana Kotěry působil hlavně v zahraničí. Jeho další práce v Japonsku bohužel zničila četná zemětřesení i druhá světová válka. Letzel je pochován ve svém rodném Náchodě.
 

Příroda, hrady, zámky a bleší trhy

Lázeňský areál obklopující jednotlivé léčebné domy volně přechází v lesopark a les, protkaný řadou vycházkových cest a vedoucí údolím Mšenského potoka až k Budyni nad Ohří. Navštívit můžete také zámek Libochovice a romantický hrad Házmburk na pozadí úchvatné krajiny Českého středohoří. Kousek od lázní leží Ředhošť, kde se od března do prosince konají tradiční nedělní trhy s různým zaměřením.

Akce v obci Mšené-lázně

Podřipský motoráček

Turistická linka T5 Podřipský motoráček jezdí v trase z Roudnice nad Labem přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně a to v sobotu, neděli a státní svátky od 29. března 2024 do posledního říjnového víkendu.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Aktivity v obci Mšené-lázně

Lázně Mšené – lázeňský resort nedaleko Prahy

Lázně Mšené, skryté v údolí Mšenského potoka na okraji obce Mšené-lázně, najdete pouhých 40 km severně od Prahy, nedaleko města Roudnice nad Labem. Sedm lázeňských pavillonů je obklopeno rozsáhlým lázeňským parkem, který volně přechází v lesní porost lemovaný soustavou rybníků až k Budyni nad Ohří.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Lázeňský lesopark Mšené-lázně

Lázně Mšené, skryté v údolí Mšenského potoka na okraji obce Mšené-lázně, najdete pouhých 40 km severně od Prahy, nedaleko města Roudnice nad Labem.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Pavillon Dvorana – architektonický skvost v Lázních Mšené

Secesní budova lázeňského Pavillonu Dvorana z roku 1905 je dílem architekta Jana Letzela, ve světě známějšího než v Česku. Je totiž také autorem "Atomového dómu" v Hirošimě. Malebné místo dýchající historií.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Dětský venkovní svět Ředhošť

Vytvořili jsme soustavu zábavných atrakcí kde jsou skluzavky, skákací atrakce a jiné formy zábavy, které se vám budou určitě líbit.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Zřícenina kaple sv. Jana Nepomuckého

Stavba kaple v obci Mšené-lázně byla zahájena v roce 1802, v roce 1804 byla přerušena a kaple zůstala nedostavěná. Zbyla pouze malebná zřícenina na pahorku v prostoru lázní.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Lázeňská kaple Salve v Mšené-lázně

Kaple vznikla rekonstrukcí původního lázeňského objektu u Karlova pramene. Kaple slouží nejen pro bohoslužby věřícím, ale jako oáza klidu a pohody jistě osloví i návštěvníky lázeňského areálu.
Mšené-lázně, Ústecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti České středohoří


Zábavný výlet pro děti: do Úštěku k Ptačím domkům a na opičí hrad Helfenburk

Malebné městečko Úštěk toho nabízí opravdu hodně: honosné měšťanské domy s podloubím i prosté Ptačí domky nalepené na skále, Pikartskou věž s muzeem čertů, křesťanský kostel i židovskou synagogu. V lesích za městem navíc objevíte mohutnou zříceninu hradu Helfenburk, kam se dá vejít bránou i pokoutně vlézt úzkou „myší“ dírou. Vydejte se s Kudy z nudy na další zábavný výlet pro rodiny s dětmi!
Není Helfenburk jako Helfenburk, Výlety pro děti

Po stopách šlechtických rodů: s rodem Lobkowiczů krajem vinic z Litoměřic do Roudnice a na Říp

Biskupské město Litoměřice, vinicemi obklopená Roudnice nad Labem, a krásné výhledy do krajiny Českého středohoří, na hrad Hazmburk i památnou horu Říp, symbol našich národních dějin. Pojďte se toulat krajinou po stopách vína a šlechtického rodu Lobkowiczů.
Litoměřice, Cesty poznání

Mordýřské putování Václava Babinského

Málokdo se tak postaral o svou pověst jako Václav Babinský. Stal se hrdinou dnes už zapomenutých kramářských písní i brakové literatury a na sklonku života ochotně líčil svá dobrodružství po pražských hospodách.
Litoměřice, Výlety s příběhem

Poznejte okolí Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je jedním z měst, kde se ani po několika dnech nebudete nudit. Až poznáte jeho dvě hlavní dominanty Větruši a Střekov, vydejte se na výpravy do jeho okolí. Leží v nádherném Labském údolí, které je lemované turistickými trasami a cyklostezkami. Seznámíte se jak s přírodními krásami, tak s historií sahající do prvopočátků našich dějin.