Postupice

Postupice leží přibližně v polovině cesty mezi Benešovem a Vlašimí. Nejzajímavějším výletním místem v okolí je barokní zámek Jemniště, kde si v hlavní sezoně v působivých zákoutích zámecké zahrady pod věkovitými stromy s dalekými průhledy můžete uspořádat piknik.

Postupice a dávná minulost

První doložená písemná zmínka o Postupicích pochází z roku 1205, kdy král Přemysl Otakar I. potvrdil ves jako majetek Ostrovského kláštera, ležícího u Davle nedaleko soutoku Vltavy se Sázavou. Nyní je obec jedním z členů mikroregionu Chopos na Benešovsku. Hlavní pamětihodností je barokní kostel sv. Martina, jehož nejstarší část pochází z doby kolem roku 1250.
 

Města Svatopluka Čecha

Jméno hlavního náměstí připomíná spisovatele Svatopluka Čecha (1846–1908), který v Postupicích prožil dětství a chodil do místní školy. Narodil se v Ostředku u Benešova; rodiče se často stěhovali a Čech také hodně cestoval, proto jeho jméno nesou řady ulic, náměstí a škol v různých koutech Česka. Nejčastěji na něj pamatují místa, kde působil již jako uznávaný básník a spisovatel, například Slaný, Praha, Obříství či Liteň na Berounsku, kam umístil děj svého díla Ve stínu lípy.
 

Výlet do zámku Jemniště

Přes Postupice prochází značená turistická trasa z Benešova do Louňovic pod Blaníkem a dál do Mladé Vožice nebo cyklostezka, která vede k hradu Český Šternberk. Hlavním turistickým cílem pro většinu návštěvníků však bývá barokní zámek Jemniště, postavený podle návrhu architekta Františka Maxmiliána Kaňky. Kromě prohlídek historických interiérů zámek nabízí stylové ubytování, je tu kavárna a restaurace, v létě si můžete objednat piknik v anglickém parku s rozáriem.
 

Ubytování a restaurace

Hostinec Fara

Hostinec Fara

Postupice, Středočeský kraj
Cafe Custoza na zámku Jemniště

Cafe Custoza na zámku Jemniště

Postupice, Středočeský kraj